РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН ЩОДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ У ШКОЛАХ

Особливості навчання під час карантину, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв – про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН щодо початку 2021/2022 навчального року.

В межах академічної автономії організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів. В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Крім того, на період встановлення карантину власник установи, організації або уповноважений орган може змінювати режим роботи закладу.

Оновлені норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджені постановою Кабінету Міністрів №305, набирають чинності з 1 вересня 2021 року. Водночас, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, Уряд встановив гнучкий перехідний період на нові норми харчування з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022-го.

Докладніше про рекомендації МОН читайте за посиланням.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ОСІБ З ООП

Міністерство надало методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

Необхідними умовами формування інклюзивного середовища в школах є подолання соціальних та психологічних бар’єрів, впровадження педагогіки партнерства, створення універсального дизайну та розумних пристосувань у закладах освіти в межах безбар’єрного фізичного простору.

В рекомендаціях також визначено перелік основних елементів забезпечення архітектурної доступності та умов для організації інклюзивного навчання в закладі освіти.

Докладно про це, а також посилання на сам лист МОН із рекомендаціями – ось тут.

МІНІСТР ЗВЕРНУВСЯ ДО ОСВІТЯН ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ

Статистика захворюваності на COVID-19 в Україні зростає. Чи будуть заклади освіти працювати в очному режимі, залежить від свідомого ставлення до свого здоров’я та дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я кожного окремого вчителя, викладача, студента й батьків наших учнів. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму зверненні до учасників освітнього процесу.

«Я дякую кожному, хто свідомо обирає шлях вакцинації, прагнучи вберегти себе та оточуючих від ризиків захворіти. Я з розумінням та повагою ставлюся до тих, хто з вагомих причин вимушений відмовитися від профілактики коронавірусу шляхом отримання вакцини. Водночас усіх, хто планує провакцинуватися, але ще не встиг цього зробити, я закликаю не зволікати», – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, вимога Міністерства охорони здоров’я про наявність у колективі закладу освіти 80% провакцинованих співробітників – цілком обґрунтована і реальна.

Докладніше про це читайте ось тут.

ЗАПРОВАДЖЕНО ЕЛЕКТРОННІ СВІДОЦТВА ПРО ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ

Міністерство освіти і науки затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Відтепер весь процес замовлення, виготовлення та обліку свідоцтв про початкову освіту здійснюватиметься в електронній формі.

Свідоцтво про початкову освіту не відтворюватиметься в пластиковій картці та не потребуватиме додатку на спеціальному бланку. Школі не потрібно обліковувати видачу свідоцтв про початкову освіту.

За бажанням батьків школа видаватиме їм паперову копію електронного свідоцтва, засвідчену підписом директора школи та печаткою. Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів відображатимуться у свідоцтві досягнень.

Докладніше про новацію читайте за посиланням.

МІНІСТР СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ЗУСТРІВСЯ З ГОЛОВОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ МУРАТОМ ШАХІНИМ

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муратом Шахіним. Сторони обговорили роботу закладів освіти в новому навчальному році в контексті COVID-19, підтримку МОН з боку ЮНІСЕФ щодо роботи закладів освіти в безпечних умовах.

«Ми дуже цінуємо допомогу Дитячого фонду ООН на всіх рівнях освіти: в дошкіллі, інклюзивному навчанні, шкільній освіті, цифровій трансформації, реформі шкільного харчування, створенні безпечних умов здобуття освіти. Також цінною є допомога ЮНІСЕФ як реакція на поточні виклики, що постають перед системою освіти, зокрема у зв'язку з пандемією COVID-19 та конфліктом на сході України», – зазначив Сергій Шкарлет.

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін своєю чергою висловив підтримку освітнім реформам та акцентував увагу на важливості вакцинації педагогічних працівників проти COVID-19.

Докладніше про зустріч читайте за посиланням.

ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ ПОНАД 92% ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 4-ГО КЛАСУ НУШ

Станом на 27 серпня доставлено до обласних книжкових баз 4 млн 505 тис. 363 підручники для учнів 4-х класів Нової української школи (92,35% загального плану доставки).

Повністю забезпечено підручниками Волинську, Рівненську та Чернігівську області й діаспору, майже 100% – у Вінницькій, Хмельницькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській областях.

Електронні версії підручників для 4-х класів у форматі pdf розміщені в Електронній бібліотеці ІМЗО у вільному доступі. Наразі оприлюднено 100% підручників, зокрема підручники для 4-х класів ЗЗСО, що перекладені мовами національних меншин.

Також пришвидшено доставлення підручників для 8-х класів закладів загальної середньої освіти: наразі кількість доставлених для областей підручників становить 2 млн 446 тис. 519 або 48,96% загального плану доставки.

Діє гаряча лінія щодо видання та доставлення підручників: (044) 248-25-21, (044) 248-25-27.

GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE ОГОЛОСИЛА ДЕСЯТКУ НАЙКРАЩИХ УЧИТЕЛІВ КРАЇНИ

Найпрестижніша освітня національна премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила десятку найкращих учителів країни. До списку потрапили освітяни з різних міст та областей України.

Імена найкращих вчителів країни:

  1. учителька англійської мови Оксана Єрохіна (Херсон);
  2. учителька біології, громадянської освіти, німецької мови та художньої культури Ганна Бут (Мелітополь);
  3. учитель фізики Павло Віктор (Одеса);
  4. учителька англійської мови Валентина Гатальська (Київ);
  5. учитель хімії Гліб Репіч (Київ);
  6. учителька української мови та літератури Юлія Должанська (Харків);
  7. учитель біології, природознавства, хімії, «Я у світі» Богдан Завидовський (Дніпро);
  8. учителька зарубіжної літератури, української мови та літератури Лідія Насонова (Харків);
  9. учитель української мови та літератури Артур Пройдаков (Київ);
  10. учителька початкових класів Оксана Хомич (Київ).

Найкращого педагога країни Global Teacher Prize Ukraine урочисто оголосять у Міжнародний день учителя, 2 жовтня. Окрім того, оберуть найкращих учителів громадянської освіти, хімії, фізкультури, відзначать учителя-новатора та учителя-ровесника Незалежності, а в номінації «Вибір серцем» – педагога, що працює в лікарні або навчає дітей з особливими освітніми потребами, а також вчителя-волонтера, який працює в школі на лінії розмежування на сході України. Також цьогоріч уперше нагородять учителя прифронтової зони у спеціальній номінації.

Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від ГО «Освіторія».

Більш докладно про перебіг Global Teacher Prize Ukraine – на офіційній Фейсбук-сторінці або в Інстаграмі.

Кiлькiсть переглядiв: 128

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.