ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ДОДАТКОВУ СЕСІЮ ЗНО

До 18 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Хто має право на реєстрацію в цей період, які документи слід підготувати і як саме зареєструватись, читайте за посиланням.

Якщо ви знаєте учнів, яким необхідно зареєструватись на додаткову сесію ЗНО, радимо нагадати їм про це і ознайомити з вимогами до реєстрації.

КОРИСНІ РЕСУРСИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ОСВІТЯН, ЯКІ ЗАЛУЧЕНІ ДО ЗНО

Освітяни, які беруть участь у ЗНО-2021, можуть щепитися від COVID-19. Якщо ви ще сумніваєтесь, чи варто захистити себе від коронавірусу, чи вам бракує інформації, рекомендуємо відвідати такі ресурси:

 • перевірена інформація про вакцинацію в Україні – vaccination.covid19.gov.ua
 • розвінчані міфи та побоювання щодо щеплення – bit.ly/vaccination_myths
 • достовірно про вакцинацію людей з хронічними хворобами – bit.ly/chronic_diseases
 • інструкція, як допомогти записатися на вакцинацію літнім батькам, родичам чи знайомим – bit.ly/vaccination_old
 • експертно про зв’язок тромбозів та вакцин від COVID-19 – bit.ly/vaccination_thrombosis
 • найчастіші запитання про вакцинацію – wym-1621193453015bit.ly/vaccination_questions

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250Z3NWQucG5n.png

ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ, ДОСВІД РЕГІОНІВ, АКТУАЛЬНІСТЬ ДЛЯ ПОЗАШКІЛЛЯ – ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-СЕСІЯ ЩОДО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Пріоритетність цифровізації освіти, досвід регіонів у впровадженні дистанційного навчання та актуальні онлайн-інструменти для позашкілля – про це йшлося під час онлайн-сесії щодо дистанційної освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

Під час заходу представники Донецької області, Кривого Рогу та Києва поділились успішними практиками організації дистанційного навчання у школах. А про досвід онлайн-навчання у позашкіллі учасники заходу дізнались на прикладі Малої академії наук та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Докладніше про онлайн-сесію читайте у цій публікації, а повний запис дивіться на YouTube-каналі та Facebook-сторінці МОН. Презентації спікерів онлайн-сесії можна завантажити за посиланням.

ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ОСВІТИ

В Будапешті відбулось друге засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти.Під час засідання заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова поінформувала угорських колег про забезпечення освітніх прав угорської національної меншини в Україні у контексті імплементації законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту».

Зокрема, йшлося про:

 • збереження в системі загальної середньої освіти навчання угорською мовою в обсязі, визначеному законодавством;
 • збереження мережі закладів з класами з навчанням угорською мовою, що забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти;
 • залучення фахівців з української та угорської мов, що працюють на Закарпатті, зокрема Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, до розроблення нових модельних навчальних програм з метою забезпечення ефективного викладання української мови як державної.

Докладніше про зустріч можна прочитати за посиланням.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОСВІТЯН ТА УЧНІВ

Урок з медіаграмотності та розіграш призів для вчителів

Нагадуємо про можливість використовувати матеріали уроку з медіаграмотності для учнів 7-11 класів, який розробили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта». Урок створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають і спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію.

Вчителі, які скористаються розробкою, отримають сертифікат і шанс виграти подарунки від ЮНІСЕФ. Для участі в розіграші необхідно провести урок та до 20 травня заповнити анкету за посиланням. Сертифікати будуть відправлені всім, хто виконав умови, після 25 травня.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNZTlmNjZkMGIucG5n.png

Урок можна проводити як цілісне заняття у форматі онлайн чи офлайн, або ж використовувати окремі вправи з розробки під час проведення уроків з різних дисциплін, які вимагають навичок медіаграмотності, наприклад, історія, правознавство, біологія тощо. Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам.

Докладніше про те, як можна скористатись матеріалами уроку та чому важливо розвивати медіаграмотність учнів, читайте за цим посиланням. Матеріали для проведення уроку завантажуйте ось тут.

Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху

17-23 травня за ініціативи ООН по всьому світу відбудеться шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі.

Заходи будуть відбуватися у два етапи:17-23травня та15-21листопада.Під час І етапу заплановано проведення, зокрема:

 • Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога додому» у всіх закладах загальної середньої освіти країни та інших інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених безпеці дітей на дорозі (матеріали за посиланням);
 • VI щорічного всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді «Безпечна країна» на тему безбар’єрності, зокрема в освітньому середовищі;

Більше інформації щодо заходів Тижня – тут.

Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності

До 26 травня триває Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності 2021– «Від ідеї до реалізації». Для участі у кампанії запрошуються зокрема і заклади повної загальної середньої освіти.

Для проведення занять з інтелектуальної власності у школі розроблено навчально-методичні матеріали. Тематику занять для школярів присвячено важливості творчої діяльності на шляху досягнення мрій.

Докладніше про матеріали і те, як ними скористатись, читайте за посиланням.

Вебінари в межах реформи шкільного харчування та кампанії «Освіта в нових громадах від А до Я»

Тривають серії вебінарів щодо реформи шкільного харчування та в межах кампанії «Освіта в нових громадах від А до Я», які проводять Швейцарсько-український проєкт DECIDE і МОН.

Цикл вебінарів із провідними експертами у сфері закупівель харчування та впровадження HACCP відбудеться в межах підтримки реформи харчування, що ініційована Першою леді України Оленою Зеленською. Вебінари у форматі “запитання-відповіді” проходять протягом травня-червня. Під час реєстрації на кожен вебінар учасники матимуть змогу лишити свої запитання.

Крім того, протягом травня-червня відбуваються вебінари в межах Національної консультативно-дорадчої кампанії «Освіта в нових громадах від А до Я», що реалізується проєктом DECIDE у співпраці з МОН, Міністерством розвитку громад та територій України, Асоціацією ОТГ України.

З-поміж теми цих вебінарів – ОМС в системі забезпечення якості шкільної освіти; мова цифр для оптимізації мережі; партнерство та співпраця для результативної оптимізації мережі закладів освіти; вплив співробітнитцва на розвиток мережі ЗО та процесїї оптимізації; особливості трудових відносин з керівниками закладів освіти; консультація з експертом з питань організації діяльності органів управління освітою в територіальній громаді; фінансова автономія закладів освіти: співпраця із засновником.

Анонси вебінарів розміщуватимуться на Facebook-сторінках МОН та проєкту DECIDE. Також після завершення вебінарів їх відеозапис публікуватиметься на цих сторінках.

Кiлькiсть переглядiв: 152

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.