РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ФОРМУВАННЯ ЧИТАЦЬКОЇ ТА МАТЕМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

За підсумками моніторингу сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи експерти Українського центру оцінювання якості освіти підготували методичні рекомендації щодо формування цих компетентностей.

  • Перший розділ методичних рекомендацій присвячено формуванню математичної компетентності учнів на рівні початкової освіти.
  • У другому розділі рекомендацій ідеться про формування читацької компетентності.

Рекомендації містять описи конкретних практик та зразки завдань, які можна використовувати на заняттях, зокрема і як приклади для розроблення діагностувальних робіт.

ЗАВЕРШЕНО ОСНОВНИЙ ЕТАП ДОСЛІДЖЕННЯ PISA-2022

3-26 жовтня в Україні тривав основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022– збирання даних у закладах освіти, які потрапили до вибірки учасників. Упродовж цього періоду понад 3500 учнів/студентів зі 175 закладів освіти пройшли тестування з трьох ключових галузей дослідження – математики (основна галузь циклу PISA-2022), читання, природничо-наукових дисциплін. А також – тестування з інноваційної для PISA-2022 галузі – креативного мислення.

Даний етап дослідження відбувався в умовах війни: учасникам, педагогам і організаторам доводилося долати труднощі, щоб дістатись до закладу освіти, де проходило тестування, переривати тестування, щоб спуститися в укриття під час повітряних тривог.

Наступний етап дослідження – обробка й узагальнення зібраних під час тестування та анкетування учнів/студентів даних. Міжнародний звіт за підсумками PISA-2022 з’явиться у грудні 2023 року.

29 ЖОВТНЯ – ВЕБІНАР «ЗАНЯТТЯ ТА ІГРИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ДИТИНІ ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРАХОМ І ТРИВОГОЮ»

Команди проєктів «Підтримай дитину» та «Батьківський HUB» за підтримки German Marshall Fund організовують 5-й вебінар «Заняття та ігри, які допоможуть дитині впоратися зі страхом і тривогою», який відбудеться 29 жовтня.

Під час заходу розглянуть:

  • психологічний погляд на страх: у чому його шкода і користь;
  • що можна говорити дитині, якщо їй страшно, а що ні;
  • ігри та вправи, які допоможуть узяти під контроль дитячий страх;
  • коли потрібно звернутися за професійною допомогою?

Початок о 19:00.Реєстрація відкрита за формою.

9 ЛИСТОПАДА – ЗУСТРІЧІ З НАУКОВИЦЯМИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ПЕДАГОГІВ

INSCIENCE межах проєкту НАУКОВИЦІ запрошує на зустріч з морською мікробіологинею Марією Павловською та хімікинею Ніною Слєпковою «Наука на часі: від дослідження морських мікроорганізмів до створення косметичних засобів».

Вчені розкажуть, як їхня робота впливає на життя та здоров’я суспільства, що ховається у баночці з кремом та до чого тут морська мікробіологія.

Зустріч відбудеться онлайн 9 листопада о 19:00-20:30 за київським часом.Реєстрація: bit.ly/nauka_nachasi.

УРОКИ ПРО БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС ВІЙНИ ДЛЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ ВІД ПРОЄКТУ #STOP_SEXТИНГ

Формування ключових та стійких компетенцій у дітей про безпечну поведінку у час війни та після її завершення – одне з головних завдань батьків та освітян. Нині воєнні ризики є частиною життя, тому маємо бути готовими захистити себе і дітей.

Освітній проєкт #stop_sexтинг створив уроки щодо безпечної поведінки під час війни для дітей трьох вікових груп. Ці уроки представили під час вебінару «Ключові навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки». Запис вебінару доступний за посиланнями на Ютубі та у Фейсбуці.

Уроки доступні на сайті:

За проведення уроків та перегляд вебінару передбачено отримання сертифіката про підвищення кваліфікації. Деталі – за посиланням.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я:
ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗАДОВОЛЬНЯТИ БАЗОВІ ПОТРЕБИ ДИТИНИ?

Педагоги та психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» в межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської нагадують про базові потреби дітей.

Якщо дорослі (батьки,вчителі) задовольняють потреби дитини, вона розвивається гармонійною особистістю, з цілісним світобаченням, переконаннями та самоцінністю.

Докладніше – ось тут.

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.