ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ З 19 ГРУДНЯ

Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 28 лютого 2021 року. Положення, зазначені в новій постанові, набирають чинності з 19 грудня.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

  • відвідувати заклади здобувачами освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до цього, з 8 до 24 січня 2021р. учням заборонено відвідувати школи незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби,оголосити на цей час канікули.

Докладніше про умови карантину, які вступають у силу з 19 грудня, читайте ось тут. А про рекомендації МОН щодо періоду 8-24 січня – ось тут.

МОН ТА МІНЦИФРИ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ
“ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН”

Міністерство освіти і науки спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” – E-SCHOOL.net.ua.

Це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.

Докладніше про платформу “Всеукраїнська школа онлайн” читайте за цим посиланням. А ось ресурси самої платформи:

УКРАЇНСЬКИХ ОСВІТЯН ЗАПРОШУЮТЬ ОПУБЛІКУВАТИ СВОЇ РОЗРОБКИ
НА ОСВІТНІЙ ПЛАТФОРМІ ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) починає збирати навчальні матеріали українських освітян для розміщення на освітній онлайн-платформіLearning Passport.

Вона створена Microsoft разом з ЮНІСЕФ та Кембриджським університетом для підтримки безперервного доступу до освіти під час пандемії COVID-19.В Україні цей ресурс працює як бібліотека навчальних матеріалів для усіх рівнів та видів освіти й орієнтована на широке коло учасників освітнього процесу – освітян, батьків, дітей та молоді.

Наразі платформа вже містить підбірки освітніх ресурсів урізних тематичних категоріях. З-поміж них – інтерактивні завдання з природничих наук, анімаційні ролики з української мови, матеріали про навички 21 століття, а також корисна інформація для батьків та вчителів на час пандемії.

/Files/images/learning Passport.png

ЮНІСЕФ працює над створенням нового контенту, а також готовий опублікувати на платформі кращі доробки від українських освітян, громадських організацій, експертів та ініціатив з освітнього сектору. Експертну оцінку навчальних матеріалів перед публікацією здійснюватиме Український інститут розвитку освіти (УІРО).Рамкові вимоги до матеріалів можна знайти на сайті інституту за посиланням.

Запис вебінару про роботу платформи та розміщення на ній матеріалів можна переглянути за цим посиланням.

КОРИСНІ МОЖЛИВОСТІ ТА РЕСУРСИ ДЛЯ ОСВІТЯН

Триває серія онлайн-сесій, присвячених проблемам, із якими стикаються вчителі у період пандемії COVID-19. Заходи організовуються у партнерстві з ЮНІСЕФ Україна та ГС “Освіторія”. У доступі –записи трьох попередніх онлайн-сесій з таких тем:

  • протидія професійному вигоранню вчителів під час карантину – за посиланням,
  • оцінка успішності учнів в умовах змішаного навчання – за посиланням,
  • нормативні документи під час карантину – за посиланням.

Слідкуйте за анонсами наступних онлайн-сесій на сторінках МОН, ЮНІСЕФ Україна та Освіторії.

Європейський навчальний фонд опублікував 10 порад щодо дистанційного навчання для вчителів. Поради стосуються, зокрема, методів такого навчання, планування часу, розподілу завдань, зворотного зв’язку від колег та учнів. Повний перелік порад читайте тут.

18 січня стартує реєстрація на сертифікацію вчителів початкових класів 2021. Якщо ви бажаєте пройти оцінювання своїх професійних компетентностей за допомогою сертифікації, будьте готові реєструватись – наступного року в сертифікації візьмуть участь лише 2000 вчителів, а для кожного регіону розраховано граничну кількість педагогів, які можуть зареєструватись. Деталі про реєстрацію на сертифікацію 2021 – ось тут.

Міністерство оголошує добір кандидатів до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп, уповноважених проводити експертизу та ухвалювати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам. Деталі про діяльність комісій і груп, а також про механізм подання – за посиланням.

ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ У 2021

У Держбюджеті на 2021 рік, який Верховна Рада ухвалила 15 грудня,Міністерству освіти і науки передбачені видатки у 139,5 млрд грн, що на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році.

З-поміж цих коштів, зокрема:

  • освітня субвенція (зарплати освітян) – 99,65 млрд грн,
  • субвенція на розвиток НУШ – 1,42 млрд грн: 0,4 млрд грн – підвищення кваліфікації педпрацівників, 1,02 млрд грн – закупівля засобів навчання та обладнання,
  • субвенція на програму “Спроможна школа для кращих результатів” – 1,0 млрд грн;
  • нова субвенція на заходи проти COVID-19 і його наслідків під час навчального процесу в школах –1 млрд грн.

Докладніше про видатки на освіту в Держбюджеті 2021 читайте за посиланням.

Крім того, Кабінет Міністрів спрямував місцевим бюджетам 490 млн грн на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування у 2021 році.

Кошти спрямовано, зокрема, за рахунок розподілу 161,9 млн грн резерву освітньої субвенції та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН у сумі 328,1 млн грн.Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Докладніше про це читайте ось тут.

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.