22 січня - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.
Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.
Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.
У рамках відзначення Дня Соборності України у нашій школі було проведено лінійку « Україна – єдина країна», а також представники Шкільного уряду стали учасниками районної акції «Ланцюг єднання».

/Files/images/IMG_10563.JPG /Files/images/IMG_10565.JPG /Files/images/IMG_10568.JPG /Files/images/IMG_10569.JPG /Files/images/IMG_10575.JPG /Files/images/IMG_10577.JPG


День захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
2014 року українське суспільство відреагувало на російське збройне вторгнення, внаслідок чого підсилилися європейські та антирадянські тенденції декомунізації. Так, наш народ поступово відмовляється від радянських свят та символів.
Президент України Петро Порошенко встановив 14 жовтня святкування Дня захисника України й скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого.
Учні нашої школи відзначали День українського козацтва 13 жовтня. Розпочалося все урочистою лінійкою, на якій учні отримали змістовну інформацію про історію свят, та виникнення козацтва на Україні.
Діти слухали козацькі пісні та із задоволенням підспівували. Особливу увагу було приділено подіям на Сході. Хвилиною мовчання учні вшанували пам»ять загиблих воїнів героїв, які боронять наші кордони та незалежність нашої Батьківщини. А ще великої честі були удостоєні переможці районного етапу військово-спортивної гри « Сокіл(Джура)», які відкривали урочистості на головній сцені у РБК разом із учнями 1-х класів Федоровим Дмитром, Ланженком Іваном, Грищуком Денисом, Калинюком Глєбом, Ніколаєвим Владиславом , Купріяновим Іллєю. Теплими оплесками дякували нашим хлопцям присутні у залі ветерани АТО.
Дивлячись на наших козаків, серце переповнювала гордість за нащадків, за майбутнє, і спокій за цілісність кордонів нашої Батьківщини.

/Files/images/IMG_8706.JPG /Files/images/IMG_8716.JPG /Files/images/IMG_8728.JPG /Files/images/IMG_8734.JPG


Військово-патріотична гра «Сокіл»

12 травня 2017 року відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), участь в якій брало дев’ять команд. В рамках цієї гри учасники змагалися у стройовій підготовці, розборі та зборі автомата, метанні гранати, смузі перешкод, представленні творчо-мистецького звіту «Ватра».
За підсумками конкурсу, переможцями районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») стала команда «Сокіл» Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ступенів №3, (керівник команди Рябошапко В.О, директор Свистунова Т.І).
Вітаємо переможців!

/Files/images/IMG_6942.JPG /Files/images/IMG_6855.JPG


Обласні змагання “Сокіл” (Джура)

8 та 9 червня 2016 року команда учнів нашої школи прийняла участь в обласних змаганнях “Сокіл” (Джура) в с.Тарасівка Новгородківського району. В польових умовах наші хлопці та дівчата продемонстрували силу, вміння, творчі здібності.
З 21 команди, які взяли участь у боротьбі наші учасники здобули І місце в творчому конкурсі, ІІ місце у військових перегонах та ІІІ місце у військовому вишколі. В загальному рахунку наша команда посіла V місце. Ми гордимося, що зростає така зміна захисників України справжніх козаків.
Козацькому роду нема перевод.


Галерея "Джура обласні змагання - 2016"


11 березня 2015 року, якраз у день визволення Новомиргорода від німецьких загарбників, у нашій школі відбулася зустріч з учасниками АТО - воїнами, мобілізованими з нашого району.

До нас завітали: заступник голови районної ради Стоянов Ю.А., який координує волонтерську роботу в нашому районі а з ним бійці 93 бригади, 3 батальйону, 2 реактивної батареї: Нікітюк Антон та Куліченко Валерій.

Вони виявили бажання у коротку (3-денну) відпустку зустрітися з дітьми, оскільки, починаючи з вересня 2014 року, отримують від них листи, малюнки, посилки, а від учителів - одяг (форму, білизну), взуття і т.д.

Зустріч була дуже цікавою. Атмосфера - теплою. Воїни розповіли про свої військові будні, відповіли на питання. Всі домовилися постійно бути на зв'язку одні з другими. Воїни попросили допомагати пораненим, а учні - повернутись живими і з перемогою

/Files/images/IMG_4627.JPG/Files/images/IMG_4634.JPG

/Files/images/philogirlande.jpg

/Files/images/Патріот.JPG

Грамотою відділу освіти Новомиргородської райдержадміністрації за зайняте І місце у ІІ етапі Районного конкурсу «ПАТРІОТ» було нагороджено наших майбутніх захисників Вітчизни: Андреєва Євгена, Щербину Андрія, Штельмаха Олександра, Ткаченка Сергія,Бойчука Андрія, Васечка Артема, Бараненка Максима, Костянецького Олександра, Буйного Максима, рибчака Валерія, Горбуліна Ігора, Аркушу Артема, Покотілова Станіслава, Скиданова Артема, Дремлюженка Романа, Осадчого Станіслава, Карауша Дмитра, Бондаренка Максима, Козаченка Ярослава, Карпюка Владислава.

Галереї "Фестиваль «Патріот»"

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.