СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2021

1 лютого розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року – вона триватиме до 5 березня.

Про те, як зареєструватись і які документи необхідно подати, читайте у цьому матеріалі, а також на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня. Додатковий період реєстрації окремих категорій осіб триватиме 6-18 травня включно. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 29 червня до 16 липня.

ОНЛАЙН-ПРОЄКТ "СЛУХАЙ"ДОПОМОЖЕ У ПІДГОТОВЦІ ДО ЗНО

У доступі – освітній проєкт "Слухай". Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно послухати за посиланням.

Проєкт став переможцем онлайн-конкурсу корисних думок та ідей HackCorona, який ініціювало Міністерство цифрової трансформації.

Докладніше про освітній проєкт “Слухай” читайте за посиланням.

РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ПІДСУМКИ 2020 РОКУ І ПЛАНИ НА 2021-Й

Реформа "Нова українська школа", зокрема її продовження на рівні базової середньої освіти – один з ключових пріоритетів МОН. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час презентації підсумків 2020-го і планів на 2021 ріку шкільній освіті.

З-поміж завдань, над якими триває робота в межах Нової української школи, – продовження реформи на рівні базової середньої освіти, розбудова старшої профільної школи та забезпечення профорієнтації учнів у закладах освіти.

Також у планах – сприяти професійному розвитку педагогів і формуванню освітньої мережі в умовах адміністративної реформи, розбудовувати сучасне безпечне освітнє середовище та забезпечувати учнів і педагогів електронними освітніми ресурсами.

Докладно про підсумки минулого року і плани на 2021-й читайте за цим посиланням.

ДОПЛАТА У 20% МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

З 1 січня 2021 року і до скасування карантину, встановленого через COVID-19, медичні працівники закладів освіти державної та комунальної форм власності отримуватимуть доплату в розмірі 20% посадового окладу. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів.

Доплата розраховуватиметься від посадового окладу, визначеного за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів №1298. Доплати здійснюватимуться за рахунок коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідного закладу освіти.

Докладно про новацію читайте ось тут.

ТРИВАЄ ПІДКЛЮЧЕННЯ ШКІЛ ДО Е-ЖУРНАЛІВ ТА Е-ЩОДЕННИКІВ

Станом на 1 лютого безкоштовними державними електронними журналами та щоденниками користувались вже 134 заклади загальної середньої освіти. Наразі триває активне підключення шкіл до системи е-журналів та е-щоденників.

Про алгоритм підключення шкіл, які не мають систем ведення електронних журналів та щоденників, а також про саму систему читайте ось тут.

Дані модулі не є загальнообов’язковими, рішення про їх використання ухвалює заклад освіти на добровільній основі. Школи, які використовують інші системи ведення електронних журналів та щоденників, можуть і надалі їх використовувати.

ВАЖЛИВО: ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО 10-11 КЛАСІВ

Переформатування мережі закладів середньої освіти, які здійснюють місцеві органи влади в межах реформи децентралізації, не призведуть до масового закриття шкіл. Всі 9-класники матимуть змогу вступити до 10-х класів. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

У 2021 році зарахування до старшої школи відбуватиметься за встановленим порядком.

Рішення про створення мережі ліцеїв, у яких буде старша школа, згідно з чинним законодавством прийматимуть обласні або міські ради (в містах із населенням понад 50 тисяч).

Докладно про це читайте за посиланням.

КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ У ПРОЄКТІ
"ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ"

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у межах всеукраїнського проєкту "Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність"запрошує вчителів приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців.

Вчителі – учасники заходу – отримають дієві інструменти та методики для навчання школярів старших класів медіаграмотності. Нові компетенції викладачів дозволять ефективно навчати учнів критичному сприйняттю інформації, протидії маніпуляціям та усвідомлювати цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

До участі запрошують вчителів історії, української мови та літератури у 8-9 класах, мистецтва у 9 класі. Для цього потрібно до 14 лютого подати заявку, яку розгляне конкурсна комісія проєкту.

До вересня 2021 року учасники пройдуть спеціальне онлайн-навчання з інтеграції інфо-медійної грамотності у свої уроки та отримають електронні матеріали: конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.

Докладно про конкурс і сам проєкт – ось тут.

5-7 ЛЮТОГО – ФІНАЛ КОНКУРСУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ "ITALENT"

З 5 до 7 лютого відбудеться фінал Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді “iTalent”. Він пройде у форматі онлайн та буде транслюватися на YouTube-каналі конкурсу.

Захід буде проведено за наступним розкладом:

  • 5 лютого, 18:00: 3D Графіка, Розробка гри, Scratch;
  • 6 лютого,12:00: 2D Графіка, 2D Анімація, Цифрове фото, Відеомейкінг, Саунд дизайн, Студентська ART;
  • 7 лютого,12:00: Front-End, Web Application, Апаратна розробка, Сайт на конструкторі, Програмна розробка, Програмна розробка текстів, Студентська Tech.

Понад 2000 дітей з усієї країни змагалися у 18 номінаціях за звання найталановитіших.З роботами фіналістів можна ознайомитися за посиланням. Більш детально про конкурс можна дізнатися ось тут.

Долучайтесь до перегляду спільно з учнями!

Кiлькiсть переглядiв: 133

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.