8 ЖОВТНЯ – ТРЕТІЙ ФОРУМ «РЕФОРМА СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ»

8 жовтня у Дніпрі за участі Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбудеться третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». Учасниками форуму стануть представники шести областей – Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Запорізької, Луганської, Донецької.

Під час заходу відбудуться виступи спікерів та дискусії, зокрема – щодо впровадження та контролю дотримання нових норм харчування, публічних закупівель, проєктного підходу до переобладнання закладів освіти тощо.

Долучайтесь до перегляду трансляції форуму на YouTube-каналі або Facebook-сторінці МОН з 10:00.

МОН РЕКОМЕНДУВАЛО ШКОЛАМ
ЩЕ 4 МОДЕЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 5-6 КЛАСІВ НУШ

Міністерство освіти і науки доповнило 4-ма програмами перелік рекомендованих закладам загальної середньої освіти модельних навчальних програм для Нової української школи.

Так, гриф «Рекомендовано МОН» надано наступним модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти:

 • Інтегрований мовно-літературний курс (українська з мова, українська та зарубіжні літератури), 5-6 класи;
 • Зарубіжна література, 5-6 класи;
 • Роботехніка, 5-6 класи;
 • SТЕМ, 5-6 класи, міжгалузевий інтегрований курс.

Таким чином, наразі 82-м модельним навчальним програмам для базової середньої освіти, у змісті яких реалізуються концептуальні засади нового Державного стандарту базової середньої освіти, надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Докладніше – за посиланням.

ЮНІСЕФ ЗАПРОШУЄ МОЛОДЬ ІЗ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ПОДАВАТИСЯ НА ІННОВАЦІЙНУ ПРОГРАМУ UPSHIFT

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» відкрив конкурсний набір на інноваційну програму для молоді UPSHIFT. Програма надає підліткам та молоді можливість створити власні інноваційні проєкти, отримати фінансування на їхнє впровадження на суму до 50 тис. гривень, а також опанувати корисні навички й стати справжніми агентами змін.

До участі запрошуються команди з Луганської та Донецької областей з 3-5 учасників віком від 14 до 21 року, які прагнуть вирішувати актуальні проблеми у своїх громадах і готові до активної участі впродовж всієї програми в період з кінця жовтня 2021 року до кінця січня 2022 року.

Набір на програму триває до 17 жовтня 2021 року включно. Деталі про UPSHIFT, умови участі та заявка доступні за посиланням: bit.ly/UPSHIFT_Donetsk-Luhansk_regions.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy80MzcxMjFhZS0wNGZjLTgzNGEtNzA1Yy0zNzgzM2UxYjA2YmMucG5n.png

Тренінги UPSHIFT триватимуть тиждень і в результаті команди створять проєктні ідеї, отримають можливість залучити фінансування на їхнє втілення та у супроводі менторів зможуть реалізувати свої проєкти протягом наступних 3-х місяців. Навчання відбуватиметься з використанням сучасної методики Human Centered Design (дизайн, орієнтований на людину), що використовується у провідних бізнес-компаніях світу.

Проведення програми стало можливим за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).

ВИЗНАЧЕНО ШКОЛИ-ПЕРЕМОЖНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ "ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ"

МОН, Міністерство охорони здоров’я, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, а також магазин гаджетів та аксесуарів «Цитрус» провели конкурс «Вакциновані й відкриті» серед закладів освіти. Вони мали змогу виграти цінні подарунки, якщо принаймні 80% колективу повністю вакцинувалися від COVID-19.

На конкурс подалися 6 134 школи, у яких педагоги ухвалили відповідальне рішення захистити себе і людей поруч від COVID-19. Учасники конкурсу ділилися своїми думками у соцмережах.

Як ми вже писали раніше, переможцями конкурсу стали:

 1. Висоцький заклад загальної середньої освіти Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області;
 2. Спасько-Михайлівський заклад загальної середньої освіти I-IIІ ступенів Новодонецької селищної ради Донецької області;
 3. Мислятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Ізяславської міської ради Хмельницької області.

Ці заклади освіти вже скоро отримають свої призи – набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів.

До того ж, набори з 10 гарнітур і роутера отримає кожна з 15 шкіл, які виграли мініпризи:

 1. Мощенська гімназія – філія ОНЗ «Люблинецький ліцей Люблинецької селищної ради Волинської області»;
 2. Філія «Високопільський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Опорного закладу Очеретинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Олександрівської селищної ради Донецької області»;
 3. Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови – дошкільний навчальний заклад «Перша ластівка» Оболонського району м. Києва;
 4. Ніжиловицька гімназія Макарівської селищної ради Київської області;
 5. Могилівська гімназія Герцаївської міської ради Чернівецької області;
 6. Кинашівська загальноосвітня школа I-III ступенів Борзнянської міської ради Чернігівської області;
 7. Червонополянська філія Костянтинівського опорного закладу загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Херсонської області;
 8. Благодатнівська гімназія Широківської селищної ради Дніпропетровської області;
 9. Любарський ліцей № 1 Любарської селищної ради Житомирської області;
 10. Антонівська філія опорного закладу «Академічний ліцей» Скадовської міської ради» Херсонської області;
 11. Рогізненська гімназія Жидачівської міської ради Львівської області;
 12. Попівська гімназія з угорською мовою навчання Косонської міської ради Закарпатської області;
 13. Булдичівський заклад загальної середньої освіти Романівської селищної ради Житомирської області;
 14. Тирлівська філія Шляхівсього опорного закладу Гайсинського району Вінницької області;
 15. Добрянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Городоцької районної ради Львівської області.

Вітаємо переможців! А всім щепленим педагогам дякуємо за те, що захищаєте своє життя та здоров’я в умовах пандемії заради себе та ваших учнів!

ДСЯО РОЗПОЧИНАЄ ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ШКОЛАХ, ЯКІ ПЕРЕЙШЛИ НА ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Державна служба якості освіти України розпочинає вивчення організації освітнього процесу у школах, які перейшли на дистанційне навчання.

У межах моніторингу Служба планує з’ясувати:

 • які технології використовують для навчання онлайн;
 • наскільки доступні учням необхідні навчальні матеріали;
 • чи розроблено розклад занять в дистанційному режимі;
 • як відбуваються онлайн-уроки.

За результатами Служба проаналізує сильні й слабкі сторони організації дистанційного навчання та підготує пропозиції щодо його поліпшення.

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.