ВАКЦИНАЦІЯ ОСВІТЯН ВІД COVID-19

Захист освітян від коронавірусу є пріоритетом для МОН. А найефективніший спосіб захиститись від COVID-19 чи важкого перебігу хвороби – це вакцинація.

Чому освітянам важливо вакцинуватись?

 • Тільки вакцинація зробить навчання безпечним як для освітян, так і для дошкільнят, учнів та студентів.
 • Працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від COVID-19.
 • Вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання.

14 квітня розпочалась вакцинація освітян, залучених до ЗНО 2021. Вони були першими, адже вже з 21 травня розпочинається основна сесія ЗНО, і воно повинно пройти безпечно. Вже зараз деякі освітяни отримують другу дозу вакцини і є захищеними від коронавірусу.

Всі інші працівники закладів освіти розпочнуть вакцинацію вже з наступного тижня (орієнтовно з 24 травня) з новою поставкою вакцин.Україна отримає 473 850 доз вакцини Комірнаті (Comirnaty) від Пфайзер (Pfizer-BioNTech) в межах глобальної ініціативи COVAX. З них 378 тис. доз вакцини буде виділено на щеплення 1-ю та 2-ю дозою 189 тис. працівників сфери освіти. Інші освітяни будуть провакциновані вакцинами, які наступними очікує Україна.

Як освітянам записатись на вакцинацію?

Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19 (жирним виділено пункти, які стосуються шкіл):

 1. Працівники закладів освіти звертаються до керівників закладів освіти.
 2. Керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти формують і направляють списки до органів управління освітою місцевих рад. Ці органи надають списки департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 3. Керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти направляють списки департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 4. Департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 5. Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 6. Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу освіти для вакцинації колективу.
 7. Уточнені списки керівники надають до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Після першого приїзду мобільної бригади будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.

/Files/images/741d8113-a6e9-ada3-ba26-45ebc7cbb4b9.jpg

Клікніть на інфографіку, щоб збільшити її

Де знайти більшеінформаціїпро вакцинацію?

 • На сайтіvaccination.covid19.gov.ua.
 • За номером контакт-центру МОЗ –0 800 60 20 19.
 • Уматеріалі про алгоритм вакцинації для освітян на сайті МОН.
 • Улисті МОН від 17 травня 2021 року №1/9-256 "Щодо вакцинації працівників освіти".
 • улисті МОН від 18 травня 2021 року №1/9-266 "Про вакцинацію працівників закладів вищої освіти".
 • НасайтітаFacebook-сторінціМОЗ щоденно публікують оновлення та інформацію про вакцини, вакцинацію, відповідають на найбільш часті запитання.

Довіряйте тільки перевіреним джерелам, щоб зберегти своє життя і здоров’я.

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «АГЕНТИ ЗМІН»: ПІДСУМКИ ПІЛОТУВАННЯ НУШ

У понеділок, 24 травня, відбудеться онлайн-захід «Агенти Змін», під час якого представники МОН та організацій-партнерів підіб’ють підсумки пілотування реформи НУШ у 1-4 класах.

Під час заходу спікери розкажуть про:

 • етапи пілотування НУШ в 1-4 класах та розвиток Нової української школи впродовж 4 років;
 • найкращі практики впровадження нових підходів до навчання;
 • важливість партнерства держави, міжнародних та громадських організацій під час впровадження реформ;
 • інноваційні підходи до навчання в початковій школі.

З-поміж спікерів –Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, заступниці Міністра Любомира Мандзій та Віра Рогова, радниця Посольства Фінляндії в Україні з питань освіти Мінна Хаккарайнен, заступниця Голови Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл.

 • Дата:24 травня.
 • Час:14:00 - 17:00.
 • Трансляція:сторінка МОН уFacebookтаYoutube, попередня реєстрація не потрібна.
 • Деталі про захід–за посиланням.

Також по завершенню трансляції заходувідбудуться інтерактивні онлайн-сесії «Погляд у майбутнє»для вчителів та керівників пілотних шкіл, а також всіх охочих педагогів 1-4 класів Нової української школи. Реєстрація на онлайн-сесії – до 10:00 21травняза посиланням.

Онлайн-сесії розпочнуться о 16:00 – одразу по завершенню трансляції заходу «Агенти Змін».

Теми сесій:

 1. Елементи профорієнтації в початковій школі.
 2. Соціально-емоційне навчання в початковій школі: успішність учнівства та професійне зростання вчительства.
 3. Як використовувати платформу «Всеукраїнська школа онлайн» в освітньому процесі.
 4. Трансформаційна подорож учительської спільноти НУШ. Нові горизонти.
 5. Як побудувати демократичне освітнє середовище у школі.
 6. Реалізація інклюзивної практики ушколі.

Участь в онлайн-сесіях для педагогів 1-4 класів НУШ можлива після реєстрації запосиланням. Реєстрація триває до 10:00 21травня. Кількість місць – обмежена.Зареєстровані учасники отримають підтвердження та посилання для участі в обраній онлайн-сесії електронною поштою.

Деталі про онлайн-сесії –ось тут.

РОЗПОДІЛЕНО 1,4 МЛРД ГРН СУБВЕНЦІЇ НА РОЗВИТОК НУШ

Уряд розподілив 1 млрд 421 млн 334,9 тис. грн субвенції місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у2021році.

З цих коштів – 1 млрд 21 млн 334,9 тис. грн видатків розвитку, за рахунок яких буде здійснено закупівлю:

 • засобів навчання та обладнання, зокрема комп'ютерного та сучасних меблів (для 1-х класів НУШ), для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти);
 • комп’ютерного та мультимедійного обладнання, пристосувань для навчальних кабінетів, засобів навчання, зокрема навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою, у тому числі їх електронних версій та з аудіосупроводом, для закладів загальної середньої освіти, що є учасниками освітнього проєкту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Крім того, за рахунок 400 млн грн видатків споживання буде проведено супервізію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.Також за рахунок 271 млн 634,4 тис. грн коштів субвенціїздійснюються видатки на оплату послуг з підвищення кваліфікації вчителів 5-11 (12) класів, замовниками яких є заклади загальної середньої освіти.

Докладніше про розподіл субвенції читайтеза посиланням.

ЮНІСЕФ ЗАПРОШУЄ МОЛОДЬ
ПОДАВАТИ ЗАЯВКИ НА ЕКОЛОГІЧНУ ПРОГРАМУ UPSHIFT

ЮНІСЕФ відкрив прийом заявок на інноваційну програмуUPSHIFTдля підлітків та молоді віком від 14 до 21 року з усіх областей України.

Учасники програми отримають можливість створити власний інноваційний проєкт та отримати фінансування на його впровадження. Вони зможуть проаналізувати проблеми своїх громад та знайдуть інноваційні рішення для цих проблем.

Тематика цього відбору –протидія зміні клімату та захист навколишнього середовища: наприклад, відповідальне споживання, повторне використання (upcycle/reuse), енергоефективність та енергозбереження, протидія забрудненню повітря, збереження водних ресурсів, зменшення кількості та утилізації засобів особистого захисту під час пандемії COVID-19, «зелений» транспорт та багато інших тем.

 • Дедлайн для подачі –28 травня.
 • Деталі та форма заявки для участі:http://bit.ly/UPSHIFTUkraine_Green.

Для кращого розуміння еко-тематики можна переглянути відео з експертами:«Як молодь може вливати на зміни клімату».

ОНЛАЙН-КУРС «ЯК СПРАВЛЯТИСЯ ЗІ ЗМІНАМИ В ЖИТТІ: СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ГРУ» – У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ

Адаптуватись до нової реальності в часи пандемії COVID-19 дорослим і дітям, навчитись на практиці застосовувати методи навчання через гру і долати стрес допоможе онлайн-курс «Як справлятися зі змінами в житті: соціально-емоційне навчання через гру».

Курс розміщено на платформіFuture Learnу вільному доступі українською мовою. Це стало можливим завдяки співпраці між МОН та благодійним фондом The LEGO Foundation.

Під час курсу слухачі:

 • будуть досліджувати реальні виклики, з якими стикаються діти;
 • дізнаються більше про навчання через гру та дієві стратегії управління стресом;
 • розглянуть потенційні довготривалі наслідки криз на соціальний, емоційний та когнітивний розвиток дитини.

Курс буде корисним педагогам, батькам і всім дорослим, які взаємодіють з дітьми. Наприкінці курсу всі учасники, які його пройшли, отримують сертифікат.

Переглянути коротке відео про курс можназа цим посиланням, а зареєструватися для участі –тут.Деталі про курс –за цим лінком.

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ:
ПРОЄКТ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ»

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року».

Проєкт передбачає удосконалення порядку проведення конкурсу з урахуванням процесів децентралізації; можливих надзвичайних ситуацій, карантину, запровадження протиепідемічних заходів тощо; підвищення рівня морального й матеріального заохочення кращих учителів України.

Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 7 червня наvchytel_roku@ukr.net.Деталі та посилання на документи –ось тут.

Кiлькiсть переглядiв: 110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.