МИ ЗАПУСКАЄМО РОЗСИЛКУ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

Сьогодні, 29 жовтня, ми надсилаємо перший лист розсилки для вчителів українських шкіл. Відтепер вони так само щотижня по четвергах будуть отримувати листи з інформацією про найважливіші зміни, можливості для професійного розвитку, рекомендації для роботи та відповіді на поширені запитання з тієї чи іншої теми.

Листи, які ми надсилаємо вам, і листи, які будуть отримувати вчителі, будуть різними. І ті й ті можуть містити інформацію з одних і тих самих тем, але можуть і відрізнятись за наповненням. Так і має бути: якщо ця розсилка орієнтована насамперед на управлінців і адміністраторів шкіл, то та, яку ми розпочинаємо надсилати сьогодні, – на педагогів, які безпосередньо працюють з учнями.

Якщо ви знаєте вчителів, яким була би цікава така розсилка, ми можемо додати їхні контакти у список адресатів. Для цього їм потрібно заповнити анкету за посиланням: forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9.

"ГАРЯЧІ ЛІНІЇ" ДЛЯ СКАРГ ЩОДО НЕДОТРИМАННЯ
БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

У Державній службі якості освіти запрацювали “гарячі лінії” щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу.Телефони "гарячої лінії" Служби для звернення громадян:

 • з питань загальної середньої та дошкільної освіти:(044) 236-10-50;
 • з питань вищої освіти:(044) 236-33-58,(044) 236-34-31.

Час роботи “гарячих ліній”: понеділок-п'ятниця з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).

Також через пандемію коронавірусу ДСЯО та її територіальні органи, зокрема, організовують позапланові очно-дистанційні інституційні аудити, які ініціюють самі заклади загальної середньої освіти, щоб спільно з експертами знайти рішення для ефективної розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Докладніше про це читайте за посиланням.

СТОП-ФЕЙК: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВПЛИВУ
НА ВИКЛАДАЧІВ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ –НЕПРАВДА

Міністерство інформує: фотокопія листа, яка активно поширюється в соцмережах, щодо санкцій за недотримання вчителями історії України методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у ЗЗСО у 2020/2021 н.р. – підробка.

МОН не готувало та не направляло цього листа керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки ОДА та керівникам шкіл.

Лист має підроблені номер реєстрації та підпис заступника Міністра. На дату нібито реєстрації фейкового листа заступниця Міністра Любомира Мандзій перебувала на лікарняному і відповідно до законодавства не підписувала жодних документів. Виконавець листа не працює в МОН з 27 липня 2020 року. Окрім того, лист також містить граматичні, лексичні та стилістичні помилки.

Інформація про це на сайті МОН – за посиланням.

ПРОДОВЖЕНО РЕЄСТРАЦІЮ НА УЧАСТЬ
В ЕКСПЕРТИЗІ ПІДРУЧНИКІВ 4 І 8 КЛАСІВ

Реєстрацію претендентів для здійснення експертизи підручників для 4 і 8 класів, друк яких заплановано на 2021 рік, продовжено до 4 листопада та 4 грудня відповідно.

Експертами можуть стати вчителі, методисти, науковці, науково-педагогічні працівники, а також психологи, експерти з дизайнерської та антидискримінаційної експертизи.

Крім науково-методичної експертизи, під час якої аналізується зміст підручників на відповідність обсягу, структурі та способів викладу навчального матеріалу тощо, відбуватиметься також експертиза на відповідність віковим психологічним особливостям учнів, а також антидискримінаційна та дизайнерська експертизи.

Докладніше про вимоги до претендентів і порядок подання заявок читайте ось тут.

ЗНО-2021: КЛЮЧОВІ ДАТИ

Вже за три місяці, 1 лютого 2021 року, стартує реєстрація на ЗНО-2021. Вона триватиме до 5 березня.

Ось інші ключові дати проведення ЗНО-2021:

 • до 1 березня керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО,
 • до 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце тестувань.

Розклад основної сесії ЗНО виглядає наступним чином:

 • 21 травня – хімія
 • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови
 • 25 травня – англійська мова
 • 28 травня – математика
 • 1 червня – українська мова, українська мова і література
 • 4 червня –історія України
 • 7 червня – фізика
 • 10 червня – біологія
 • 15 червня – географія

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено на сторінках учасників до 30 червня.Докладніше про ЗНО-2021 читайте за посиланням.

Пробне ЗНО-2021 з усіх предметів відбудеться в один день – 10 квітня, зареєструватись на нього можна буде 5-19 січня 2021-го.

Через епідеміологічні загрози учасники зможуть вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.Але крім цього учасники зможуть додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів, пройти тестування вдома і внести відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Отже, у 2021 році можна буде:

 • ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з предметів,
 • перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів ЗНО у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс.

Більше інформації щодо пробного ЗНО-2021 читайте ось тут.

Кiлькiсть переглядiв: 125

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.