ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ З 20 ВЕРЕСНЯ – ОНОВЛЕНО КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

Уряд ухвалив зміни до постанов № 1236 і № 677, що встановлюють карантинні обмеження через пандемію COVID-19. Зміни набирають чинності з 20 вересня.

У разі жовтого рівня епіднебезпеки відвідування шкіл здобувачами буде дозволено, якщо не менш як 80% працівників закладу матимуть документ, що підтверджує повний курс вакцинації, або міжнародний, внутрішній, іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати вакцинацію від COVID-19 однією дозою чи повним курсом вакцини, негативний результат ПЛР-тесту, одужання від хвороби.

За червоного рівня епіднебезпеки відвідування шкіл здобувачами буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат.

Строк чинності сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. Сертифікат про негативний ПЛР-тест діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

Докладніше про зміни читайте у цьому матеріалі. Більше про вакцинацію від COVID-19 можна дізнатися на vaccination.covid19.gov.ua. Про те, як записати колектив школи на щеплення, читайте за посиланням.

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ЗАКЛИКАВ УЧИТЕЛІВ
СВІДОМО ПІДІЙТИ ДО ПИТАННЯ ВАКЦИНАЦІЇ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет закликав освітян свідомо й виважено підійти до питання вакцинації проти коронавірусу й не зволікати із захистом себе та дітей.

«Новий навчальний рік триває у звичному форматі. Однак чи буде так надалі, залежить від кожного з нас, від дотримання рекомендацій МОЗ, від свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я людей, що нас оточують», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр зауважив, що для шкіл одним із ключових шляхів до того, щоб залишитися працювати у звичному режимі, було і залишається щеплення від COVID-19. Це запорука не лише роботи закладів у режимі офлайн, а й чи не єдиний спосіб убезпечити освітян від важких наслідків коронавірусу.

«Я вкотре закликаю вчителів свідомо й виважено підійти до питання вакцинації й не зволікати із захистом себе та дітей», – наголосив Міністр.

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК
ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

Уряд затвердив новий Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти. Відповідна постанова набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами у школах почнуть впроваджуватися рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей учнів з особливими освітніми потребами. Такий диференційований підхід змінює філософію надання освітніх послуг дітям з ООП на індивідуальну модель підтримки, командне визначення освітньої траєкторії, тісну взаємодію з сервісами інклюзивно-ресурсних центрів, а згодом і фінансування за принципом «за реальною потребою».

Це має позитивно вплинути на підвищення якості інклюзивного навчання осіб з ООП в закладах загальної середньої освіти та допоможе школам покращити процес організації та якість такого навчання.

Докладно про новації читайте ось тут.

ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ. ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА КОНКУРС ДЛЯ ШКІЛ, КОЛЕКТИВИ ЯКИХ ВАКЦИНУЮТЬСЯ ВІД COVID-19

До 29 вересня триває реєстрація на національний конкурс «Вакциновані й відкриті», організований Міністерством охорони здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазином гаджетів та аксесуарів «Цитрус».

Участь у конкурсі можуть взяти школи, принаймні 80% колективу яких повністю вакциновано від COVID-19. Такі школи можуть виграти цінні подарунки:

  • 3 суперпризи: набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів для кожної школи-переможниці;
  • 15 міні призів: набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці.

Для участі будь-якому представнику школи потрібно зареєструвати її за посиланням: cutt.ly/IQNTKQ3. Анкети приймаються до 23:59 29 вересня. Визначення переможців та оголошення результатів відбудеться 3 жовтня і буде приурочено до Дня вчителя.

Докладно про конкурс та умови участі читайте за посиланням.

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ-ПРЕДМЕТНИКІВ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬ У ШКОЛАХ З МОВАМИ НАВЧАННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

МОН та проєкт «Навчаємось Разом» запрошують вчителів хімії, фізики, математики, біології, які викладають у закладах освіти з мовами навчання національних меншин, на безкоштовний онлайн-курс підвищення кваліфікації вчителів із вивчення української мови«Українська для фізиків та ліриків».

Курс допоможе вчителям закладів освіти з навчанням мовами національних меншин підвищити рівень володіння державною мовою, розвивати мовну та мовленнєву компетентності, удосконалювати фахову майстерність.

Зареєструватися на курс можна за посиланням. Навчання розпочнеться на платформі Є-мова 1 жовтня, тривалість – 20 годин / 0,6 кредиту ЄКТС. Після успішного проходження курсу слухачі отримають відповідний сертифікат, який зараховуватиметься як документ про підвищення кваліфікації вчителя.

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: ОПИТУВАННЯ ДЛЯ УЧНІВ

Команда розробників порталу на підтримку реформи системи харчування у закладах освіти «Знаїмо», цільовою аудиторією якого зокрема будуть учні віком 6-18 років, звертається з проханням про допомогу в проведенні опитування дітей та підлітків різного віку.

Ми пропонуємо учням відповісти на 5 простих запитань за допомогою гугл-форми за посиланням forms.gle/jb3NXKmWzmXEmcE2A без реєстрації даних опитуваного.

Мета опитування –визначити цікаві дітям форми подачі інформації (відео, аудіо, анімація тощо) та коло потенційних осіб, яких варто залучати до підготовки мотиваційних роликів.Тому дуже важливо, щоб вчителі дали своїм учням доступ до посилання – forms.gle/jb3NXKmWzmXEmcE2A.Термін проходження тесту – до 23 вересня.

Заздалегідь вдячні вам за співпрацю в межах реформи шкільного харчування, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською!

АКЦІЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

Запрошуємо школи долучитися до акції з нагоди Міжнародного дня чистих берегів.Вже з нового року Україна почне поступово відмовлятися від одноразових тонких пакетів, а з часом і від одноразового посуду. Водночас вже зараз школярі можуть допомогти нашій планеті звільнитися від сміття.

Ініціатива до Дня чистих берегів є міжнародною: в один і той самий час і день тисячі волонтерів в більш ніж 100 країнах прибирають береги річок і морів, ліси і парки.

Для участі в акції необхідно:

  • зареєструватися перед прибиранням за посиланням
  • прибрати узбережжя своєї водойми, парк чи ліс біля себе
  • зробити фото «до» та «після» прибирання і викласти у Facebook під хештегом #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4
  • поділитися своїм результатом за посиланням

Акція триватиме з 18 до 30 вересня. Реєстрація відбувається до 18 вересня включно, водночас місць для реєстрації – лише 50. Зареєстровані учасники отримають подарунки. Деталі – ось тут.

СТАРТУЄ ТРЕТІЙ ЕТАП СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ-2021

З 20 вересня до 12 листопада триватиме третій етап цьогорічної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів.

Цьогоріч процедура його проведення зазнала змін. Зокрема, оцінюванню підлягають мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова, емоційно-етична, інклюзивна, здоров’язбережувальна, інноваційна, рефлексивна та інші професійні компетентності, визначені оновленим Професійним стандартом вчителя.Також через карантинні обмеження спостереження за навчальними заняттями під час сертифікації буде відбуватися за допомогою відеоконференцзв’язку.

Нагадуємо, педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати. Успішне проходження сертифікації також зараховується як проходження чергової/позачергової атестації, а також є підставою для присвоєння кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Докладніше – за посиланням.

ПРОЄКТ ДЕРЖБЮДЖЕТУ-2022: НА ОСВІТУ ПЕРЕДБАЧЕНО 185,6 МЛРД ГРН

В погодженому Урядом проєкті Держбюджету- 2022 на освіту передбачено 185,6 млрд грн – це на 16,7 млрд грн більше, ніж цьогоріч.Зокрема, на зарплату вчителів пропонується виділити 108 млрд грн. Наразі команда МОН працює над тим, щоб знайти додаткові кошти для збільшення заробітних плат.

Також у проєкті Держбюджету- 2022 передбачено нові субвенції на здорове харчування та пожежну безпеку в школах у розмірі 1,5 млрд грн кожна. Субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за планом становитиме 504 млн грн.

УЧАСНИКИ ЗНО З НАЙВИЩИМИ БАЛАМИ ТА ПЕРЕМОЖЦІ МІЖНАРОДНИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД ОТРИМАЮТЬ СТИПЕНДІЇ ТА ПРЕМІЇ ПРЕЗИДЕНТА

Уряд схвалив постанову, відповідно до якої переможці цьогорічних міжнародних учнівських олімпіад з математики, фізики, інформатики та хімії отримають премії Президента України у розмірі 100 тис. гривень.

Водночас учасники ЗНО з найвищими балами отримуватимуть стипендії Президента України (виплачуватимуться протягом року щомісяця у розмірі 10 тис. грн).

Більше деталей – за посиланням.

ТРИ ВЧИТЕЛІ УКРАЇНИ СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ GLOBAL TEACHER AWARD2021

Учитель інформатики Олександр Жук, який працює з дітьми з порушеннями слуху в Запорізькій школі-інтернаті «Джерело», вчителька початкових класів Балабинського навчально-вихового комплексу «Школа І-III ступенів – гімназія «Престиж» Запорізької області Тетяна Дуцик та викладачка Мелітопольського професійного аграрного ліцею Ганна Бут стали лауреатами Global Teacher Award2021.

Global Teacher Award – міжнародна нагорода від Aks Education Awards, яку присуджують за видатні здобутки у вчителюванні. Щоб стати лауреатом або лауреаткою, треба продемонструвати значні внесок у розвиток учнівства та вплив на спільноту.

Наші вчителі змогли відстояти свої педагогічні досягнення на світовому рівні серед 110 країн та увійшли до ТОП-50 найкращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine2020.

Вітаємо колег!

Докладніше про нагороду та педагогів-лауреатів читайте за посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 122

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.