КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

Впродовж 2020 року на сторінках Міністерства у соцмережах ми публікували матеріали про робітничі професії, які можна здобути у закладах профтехосвіти.

Готуючи їх, ми спирались на опитування підписників сторінок, тому зібрали найбільш актуальну інформацію. Ці матеріали присвячено, наприклад,професіям візажиста, кондитера, перукаря, флориста і навіть живописця.

Радимо використовувати їх у школах під час заходів із профорієнтації. Адже сьогодні профтехосвіта – це можливість опанувати затребувану на ринку праці професію і заробляти реальні кошти.

У матеріалах можна дізнатись про термін навчання за окремими професіями, можливості працевлаштування після навчання, середню зарплату робітників, а також про інші особливості професії.

Ось матеріали про кілька таких професій (завантажаться у форматі pdf):

А ось тут завантажуйте файл із посиланнями на матеріали про 23 робітничі професії, які можна здобути у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Про перспективи профтехосвіти, зокрема – підготовку в закладах за дуальною формою, читайте у спецпроєкті ЛІГА.Life, EU4Skills та МОН за посиланням.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ДПА З ІНОЗЕМНИХ МОВ

Міністерство розробило методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році.

Так, здобувачі освіти, які для проходження атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки.

Водночас здобувачі, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим предметом іншу іноземну мову.

Методичні рекомендації повністю завантажуйте за посиланням.

ФІНАЛ КОНКУРСУ “УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2021” ВІДБУДЕТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО

Третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2021” проведуть у дистанційному режимі.

Фінальні змагання в номінаціях “Керівник закладу освіти” та “Математика” відбудуться 1-9 квітня, в номінаціях “Трудове навчання” та “Українська мова та література” –14-22 квітня.

Усі конкурсні випробування проводитимуться дистанційно. Члени журі впродовж третього туру теж працюватимуть дистанційно.

Деталі про цьогорічний фінал читайте у цьому матеріалі, а про сам конкурс – на спеціальній сторінці сайту МОН.

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ:
ПОНАД 1800 ШКІЛ МОДЕРНІЗУВАЛИ ХАРЧОБЛОКИ У 2020-МУ

1809 шкіл, у яких навчається понад мільйон учнів, модернізували харчоблоки у 2020 році, на що вперше було спрямовано кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки реформі шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Реформа охоплює всі регіони: у кожній області діють регіональні плани щодо створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти, забезпечується систематичне навчання персоналу, який задіяний в організації шкільного харчування, постійно вдосконалюється організація шкільного харчування, забезпечується формування культури здорового харчування.

Реформа шкільного харчування не обмежується лише модернізацією харчоблоків. Комплексна реформа стосується також і удосконалення нормативно-правової бази, яка створює умови для покращення якості шкільного харчування.

Докладніше про реформу читайте за посиланням.

До речі, зміни у шкільному харчуванні стали однією з ключових тем партнерського форуму “Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями”, який відбувся 9 лютого. Про розбудову безпечного освітнього середовища і якісне та корисне харчування для дітей читайте ось тут.

ВЕБІНАР: ЯК УНИКАТИ ОСКАРЖЕННЯ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
У СФЕРІ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

І ще раз про харчування у школах! 12 лютого о 14:00 відбудеться вебінар на тему "Оскарження публічних закупівель в контексті організації харчування у закладах освіти".

На вебінарі детально розкажуть про:

  • процесуальні засади процедури оскарження публічних закупівель;
  • типові помилки замовників у тендерній документації;
  • особливості оскарження етапів розгляду пропозицій замовниками;
  • те, як уникати помилок та оскаржень.

Онлайн-трансляція вебінару – на Facebook - сторінках Decentralization for Improved Democratic Education та Міністерства освіти і науки.

Реєстрація на вебінар обов’язкова за посиланням. У формі можна залишати запитання для спікерів.

Вебінар буде корисний для керівників органів управління освітою новостворених громад, представників тендерних комітетів місцевих органів управління освітою, а також керівників закладів освіти, що мають фінансову автономію.

Деталі про захід – ось тут.

У 2021-МУ МОН РОЗПОЧИНАЄ ПІЛОТУВАННЯ НУШ НА РІВНІ БАЗОВОЇ ОСВІТИ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ЗМІСТУ ПРОФІЛЬНОЇ ШКОЛИ

Цьогоріч Міністерство розпочинає пілотування реформи “Нова українська школа” на рівні базової середньої освіти та водночас спільно з Національною академією педагогічних наук України працюватиме над створенням старшої профільної школи й розробленням змісту профільної освіти, а також підвищенням кваліфікації вчителів.

Ключовим завданням МОН у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до законів “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту”. Ще одним важливим завданням є формування спроможної освітньої системи та ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в територіальних громадах.

Докладніше про це читайте за посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 147

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.