ЗУСТРІЧ З ІДЕОЛОГОМ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ PISA АНДРЕАСОМ ШЛЕЙХЕРОМ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зустрівся з ідеологом Міжнародного дослідження якості освіти PISA Андреасом Шлейхером.

Зокрема, сторони обговорили питання долучення України до Міжнародного дослідження систем викладання і навчання TALIS, в якому беруть участь педагоги й керівники закладів освіти. Дослідження призначено для аналізу педагогічних практик, що застосовуються в закладах освіти, пошуку ефективних методик викладання, визначенні чинників, що впливають на ефективність освітнього процесу, вивченні умов, у яких працюють педагоги в різних країнах.

Важливо, що цьогоріч забезпечено проведення пілотного етапу PISA-2022, основний же етап дослідження відбудеться наступного року. Звіт за результатами цього циклу дослідження буде оприлюднено у грудні 2023 року.

Докладніше – за посиланням.

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ, УМОВИ ДЛЯ ОСВІТНІХ РЕФОРМ ТА ПІДГОТОВКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОЇ ЛЮДИНИ –ТЕМИ СЕРПНЕВОГО ФОРУМУ

Освіта без бар’єрів, важливість законодавчого та фінансового фундаменту для впровадження освітніх реформ, підготовка конкурентоспроможної у майбутньому людини. Ці теми обговорили під час Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху» 19 серпня.

Радник – уповноважений Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна наголосила, що забезпезпечення рівних можливостей і рівного доступу до освіти є візією освітньої безбар’єрності, одного з ключових напрямів Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, яку схвалено у квітні цього року.

Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак зауважив, що важливо не тільки створити законодавчий фундамент для розвитку освіти, а й закласти необхідні кошти у бюджет. Для цього потрібно забезпечити три складові – інфраструктуру, винагороду вчителя, якість освіти.

Президент НАПН Василь Кремень презентував Національну доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні, створену на основі аналізу галузі за 30 років. Він також зазначив, що наразі необхідно готувати інноваційну людину – з відповідними типом мислення і культурою. Так вдасться забезпечити конкурентоспроможність людини впродовж життя і розвиток самої країни.

Більше інформації – у цьому матеріалі.

ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ. СТАРТУВАВ КОНКУРС ДЛЯ ШКІЛ, КОЛЕКТИВИ ЯКИХ ВАКЦИНУЮТЬСЯ ВІД COVID-19

Міністерство охорони здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазином гаджетів та аксесуарів «Цитрус» оголошують національний конкурс «Вакциновані й відкриті».

Школи можуть виграти цінні подарунки, якщо принаймні 80% їхнього колективу повністю вакциновані від COVID-19:

  • 3 суперпризи: набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів для кожної школи-переможниці;
  • 15 мініпризів: набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці.

Для участі будь-якому представнику школи потрібно зареєструвати її за посиланням: cutt.ly/IQNTKQ3. Анкети приймаються до 23:59 29 вересня. Визначення переможців та оголошення результатів відбудеться 3 жовтня і буде приурочено до Дня вчителя.

Докладно про конкурс та умови участі читайте за посиланням. Заплановано розширення аудиторії конкурсу, тож стежте за новинами на інформаційних сторінках організаторів. Конкурс відбувається за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадуємо, що із детальним алгоритмом запису освітян на вакцинацію від COVID-19 можна ознайомитися за посиланням. Відповіді на запитання освітян про щеплення доступні у збірці МОЗ та ЮНІСЕФ в Україні ось тут.

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ВІД ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДІ
НА ПРОГРАМУ UPSHIFT GREEN

ЮНІСЕФ в Україні відкрив прийом заявок від підлітків та молоді на програму UPSHIFT Green. Ця програма дозволяє пропонувати та втілювати інноваційні рішення для актуальних проблем у школі, громаді, місті тощо. За допомогою ментора/ки учасники крок за кроком будуть досліджувати обрану проблему, вивчати цільову аудиторію та тестувати свої ідеї. У результаті команди створять проєктні ідеї та матимуть можливість залучити фінансування на їхнє втілення.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy8zYWM1NThlNC0zZGUyLWU1OTktZGNmNC1jNWFiNDAyNDcwZjkucG5n.png

До участі запрошують команди з 3-5 учасників віком від 14 до 21 року з усіх областей України. Заявки команд обов’язково мають стосуватися змін клімату та захисту навколишнього середовища, наприклад: забруднення повітря, водойм та ґрунту, неекологічного споживання, засмічення, відсутності інфраструктури для сортування та переробки сміття, втрати біорізноманіття, нераціонального використання природних ресурсів, збільшення кількості відходів у зв’язку з пандемією COVID-19 тощо.

Більше про проблематику можна дізнатися з відео у цьому плейлисті.

Подати заявку та дізнатися деталі про програму й умови участі можна за посиланням: bit.ly/UpshiftGreen2021. Набір триває до 12 вересня 2021 року.

ЮНІСЕФ ТА ГО ДІВЧАТА ЗАПРОШУЮТЬ УЧИТЕЛІВ НА МЕТОДИЧНИЙ ТРЕНІНГ

ЮНІСЕФ в Україні та ГО «Дівчата» запрошують учителів на методичний тренінг з висвітлення теми протидії поширення COVID-19 та підвищення обізнаності із менструальної гігієни через проведення тематичних уроків «Здоров’я безсорому».

Після проходження тренінгу вчителі будуть кваліфіковані для проведення уроків «Здоров’я без сорому» самостійно та отримають дипломи від ЮНІСЕФ. Тренінг відбуватиметься онлайн за участі експертів ЮНІСЕФ та ГО «Дівчата», що мають досвід у проведенні відповідних уроків у закладах освіти країни.

Участь у тренінгу безкоштовна. Для подачі заявки на участь потрібно заповнити форму за посиланням: forms.gle/wDmtgVc1byRrK92t5. За цим лінком також можна прочитати про тренінг докладніше. Якщо форма не відображається коректно, запит на реєстрацію можна подати на електронну пошту godivchata@gmail.com.

Розклад методичних тренінгів для вчителів (оберіть одну, найзручнішу для вас дату):

  • 16 вересня 11.00-14.00 (реєстрація відкрита до 13 вересня включно)
  • 30 вересня 11.00-14.00 (реєстрація до 27 вересня включно)
  • 5 жовтня 15.00-18.00 (реєстрація до 1 жовтня включно)
  • 18 жовтня 15.00-18.00 (реєстрація до 14 жовтня включно)
  • 28 жовтня 11.00-14.00 (реєстрація до 25 жовтня включно)

Звертаємо увагу, що кожен учасник може пройти тренінг лише один раз.

Проєкт створено за фінансової підтримки уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

НОВІ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ДОСТУПНІ НА ПЛАТФОРМІ LEARNING PASSPORT

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) опублікував нові навчальні матеріали для школярів та дітей дошкільного віку, що доступні на онлайн-платформі Learning Passport за посиланням: ukraine.learningpassport.unicef.org/.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy80ZDlhMGExMC1lNTAwLTUyZjUtNDI1Mi01Njg1YTYxMDYyZTAucG5n.png

Відтепер на платформі

  • Інтерактивна фізика. Віртуальні лабораторні роботи з фізики для 7-11 класів для дистанційної та змішаної форм навчання. Їх також можна використовувати при очній формі навчання та для самоосвіти.
  • Національні меншини. Перший сезон мультфільмів білінгва ромською мовою з українськими субтитрами для дітей 5-12 років. За допомогою мультфільмів діти звикатимуть до двомовності, засвоять базові слова, лічбу, пори року, дні тижня, тварин тощо, що є необхідним для раннього розвитку та адаптації у школі. Також мультфільми сприяють формуванню кроскультурної компетентності. Створені на волоському, сервіцькому, кишинівському та кримському діалектах ромської мови. Невдовзі серія мультфільмів буде доповнена посібником для вчителя, мобільною грою-додатком, зошитом з вправами та інтерактивним лепбуком.
  • Відео Академії Кхана з математики (переклад) для 1-11 класів та додаткового навчання. Відео систематизовані за класами та супроводжується коментарями щодо використання в освітньому процесі. Матеріали можуть бути використані для доповнення та розширення змісту освітніх програм формальної, неформальної освіти та самоосвіти, корисні для дистанційного та змішаного навчання.
Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.