ПРОБНЕ ЗНО-2021: ЗМІНЕНО ДАТУ ТЕСТУВАННЯ
ДЛЯ УЧАСНИКІВ ІЗ КИЄВА ТА МИКОЛАЇВЩИНИ

За рішенням УЦОЯО, з урахуванням продовження карантинних обмежень, пробне зовнішнє незалежне оцінювання в Києві та Миколаївській області відбудеться 15 травня. На Чернігівщині пробне тестування пройде 24 квітня.

Незалежно від дати пробного ЗНО для його учасників доступна можливість завантажити тестові зошити з будь-якого навчального предмета з переліку та пройти тестування вдома.

Більше інформації про це – за посиланням.

КОШТИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З НАСЛІДКАМИ COVID-19 У ШКОЛАХ

Одразу дві новини щодо коштів для боротьби з наслідкамиCOVID-19.

У Держбюджеті-2021 передбачено 1 млрд грн додаткового фінансування на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в школах.

Субвенція спрямовується на придбання:

  • ноутбуків для педагогів шкіл для організації дистанційного навчання, інших форм освіти з використанням дистанційних технологій;
  • засобів захисту для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій ЗНО.

Придбані ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами відповідних шкіл та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу. У разі заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами ноутбуки на період такої заборони можуть надаватися у користування педагогам для організації освітнього процесу.

Водночас використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.

Докладніше – за посиланням.

Крім цього, громадам надано право використовувати залишки коштів освітньої субвенції 2020 року на закупівлю засобів захисту, дезінфекторів та ремонт шкільних їдалень.

Засновник закладу освіти самостійно вирішує, на що спрямувати ці кошти: на доплати вчителям, закупівлю додаткових автобусів, забезпечення інтернетом, протипожежні заходи, ремонт школи, а відтепер – і на дезінфектори та харчоблоки.

Деталі про це – ось тут.

ДО ДНЯ ЗЕМЛІ ОГОЛОШУЄМО РЕЗУЛЬТАТИ РОЗІГРАШУ ВІД ЮНІСЕФ

Близько місяця тому Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та EdEra розробили матеріали до уроку на тему екології та кліматичних змін «Планета –мій дім». Протягом цього часу майже 4 тисячі вчителів/-ьок долучилися до ініціативи, провели урок у своїх школах, а деякі взяли участь у розіграші подарунків, поділившись фотозвітом у Facebook та додавши хештег#планета_мій_дім.

У розіграші взяли участь близько 2300 вчителів з усієї України, і сьогодні –в День Землі –ми підбиваємо підсумки та вітаємо переможців! Надзвичайно дякуємо всім учасникам за ініціативність та бажання змінювати світ. Бажаємо натхнення й нових звершень!

Результати розіграшу, як і анонсувалося раніше, повідомлять 50 переможцям поштою. Переможці отримають набір для збирання станції моніторингу якості повітря. За допомогою цього простого в користуванні приладу школа долучиться до збору даних у своєму населеному пункті для SaveEcoBot – єдиного в Україні екологічного чат бота, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.

Нагадуємо, що урок «Планета –мій дім» весь час доступний для використання на платформі EdEra за посиланням: https://bit.ly/2O7x7VQ. Ви можете завантажити матеріали та відео і провести урок у своїй школі та класах.

МОН ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗАПУСКУ НУШ У 5-9 КЛАСАХ

Розроблення навчально-методичного та організаційно-методичного забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ – з-поміж пріоритетів МОН щодо впровадження реформи «Нова українська школа» у базовій освіті.

Про це йдеться у відповідному наказі МОН щодо реалізації інноваційного освітнього проєкту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Зокрема, проєкт передбачає розроблення навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Держстандарту базової середньої освіти,організаційно-методичного інструментарію для вчителів, типової програми підвищення кваліфікації педагогів.

В межах проєкту також заплановано формування та навчання регіональних тренерських груп з усіх освітніх галузей, а також внесення змін до освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів педагогічних закладів вищої освіти щодо розвитку професійної компетентності у роботі з учнями базової школи.

Докладніше про підготовку до запровадження НУШ у 5-9 класах читайте ось тут.

60 ШКІЛ ПРОЙДУТЬ ОЦІНКУ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ SELFIE – ПІЛОТ ТРИВАТИМЕ У КВІТНІ-ТРАВНІ

Упродовж трьох тижнів 60 шкіл та 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні.

Інструмент дозволяє оцінити рівень цифровізації шкіл за допомогою опитувань учнів, учителів та керівників шкіл. Опитування є анонімним та добровільним. Для учнів воно триватиме не більш ніж 20-30 хвилин, а для вчителів – щонайбільше 40.

Після завершення опитування кожен заклад отримає доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів. Він допоможе проаналізувати поточний стан справ та напрацювати план дій для розвитку цифрової трансформації в закладі.

Більше інформації – за посиланням.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

У п’ятницю, 23 квітня, в межах реформи шкільного харчування МОН спільно з МОЗ проведе вебінар на тему «Формування культури харчування та правильних харчових звичок».

З-поміж питань, які спікери обговорять під час заходу:

  • ключові засади здорового харчування та культури харчування;
  • принципові зміни, що запроваджує реформа харчування;
  • рецептурний потенціал організації шкільного харчування, поліпшення його культури;
  • інструментарій та кращий досвід інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань формування культури харчування та правильних харчових звичок.

Вебінар проводиться для керівників і працівників регіональних департаментів освіти і науки та ректорів ОІППО, але перегляд трансляції буде доступний для всіх охочих на сторінці МОН у Facebook.

Час вебінару: 11:00-13:00. Трансляція: сторінка МОН у Facebook. Деталі про захід – тут.

Проактивних освітян з досвідом роботи понад 3 роки запрошують до онлайн-лабораторії «Digital Labs: інклюзивна освіта». Лабораторія допоможе вирішити виклики інклюзивної освіти.

Учасники дізнаються про дієві інструменти під час лекцій експертів з ЄС, Великої Британії та України, знайдуть нові ідеї під час воркшопів і в команді з іншими українськими освітянами розроблять і презентують ефективне рішення для сучасної освіти. Автори найкращих ідей отримають до 500 євро на професійний розвиток.

Онлайн-лабораторія триватиме дев’ять днів: з 29 травня до 6 червня. Більше деталей – за цим посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 135

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.