УРЯД УХВАЛИВ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ КАРАНТИНУ:
ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

11 листопада Уряд ухвалив зміни до правил карантину.Згідно з рішенням, відтепер забороняється:

 • відвідувати заклади здобувачами освіти групами кількістю більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
 • відвідувати заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти перебувають на самоізоляції через контакт з пацієнтом, в якого підтвердили COVID-19.

Дані норми діють для закладів освіти на всій території України, оскільки останні зміни до правил карантину скасовують розподіл на окремі зони епідемічної небезпеки – "зелену", "жовту", "помаранчеву"та "червону".

Із рішенням Уряду можна ознайомитись за посиланням.

МОН ТА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ ЗАПУСКАЮТЬ КАМПАНІЮ НУМО
ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ДОШКІЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти важливість якісного дошкільного навчання, побудувати якісну комунікацію з дитсадками та допомогти розвивати навички у дітей.

Контент-платформа numo.mon.gov.ua та чат-бот у Телеграмі та Вайбері, розроблені в межах кампанії, надаватимуть конкретні методики, вправи для розвитку певних навичок, інформацію про гармонійне спілкування з дитиною та матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9t.jpg

Над формулюванням професійних порад працює команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят, – зокрема, дитячий сімейний психолог Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд “Крок за кроком”.

Загалом кампанія НУМО – це не лише чат-бот і сайт із порадами, а й також серія відеороликів та інформаційних постерів. Ключова мета всієї кампанії НУМО – підвищити обізнаність батьків або опікунів про навички, які є важливими для гармонійного розвитку дошкільнят, і мають велике значення у щасті дитини.

Докладніше про НУМО – за посиланням.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило методичні рекомендації закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти.

У методичних рекомендаціях міститься інформація щодо:

 • розроблення тендерної документації;
 • особливостей здійснення закупівель продуктів харчування, кейтерингових послуг та послуг їдалень;
 • встановлення кваліфікаційних критеріїв для учасників закупівель;
 • переліку документів, які необхідні для підтвердження відповідності встановленим кваліфікаційним критеріям.

У Мінекономіки заплановано провести вебінар із питань застосування методичних рекомендацій. Запитання щодо застосування рекомендацій, відповіді на які буде висвітлено під час вебінару, можна поставити до 20 листопада за посиланням. Про дату, час і онлайн-ресурс вебінару буде поінформовано додатково.

Із методичними рекомендаціями можна ознайомитись за посиланням. А прочитати докладніше про них – ось тут.

СТАРТУЄ РОЗРОБКА ПРОЄКТІВ
ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ НУШ

Міністерство розробить типову освітню програму для 5-9 класів на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Проєкти типової освітньої програми будуть розроблені для 2-х циклів: 5-6 класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти) та 7-9 класів (цикл базового предметного навчання базової середньої освіти). Навчання за цією програмою п'ятикласники розпочнуть у 2022 році.

Типова освітня програма складатиметься з варіантів типових навчальних планів та каталогів модельних навчальних програм. Вони враховуватимуть різні підходи: як предметне викладання, так і інтеграцію в межах однієї освітньої галузі чи міжгалузеву.

Докладніше про роботу над проєктами типових освітніх програм читайте ось тут.

МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР"НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА:
НАВЧАННЯ/ЗНАННЯ ПРО ГОЛОДОМОР ТА ІНШІ ГЕНОЦИДИ"

23–24 листопада відбудеться шостий Всеукраїнський методичний семінар для освітян “Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”.

У фокусі обговорення:

 • нове/важливе в академічних студіях Голодомору, інших прикладів радянської політики творення голоду;
 • викладання у закладах загальної середньої освіти України історії Голодомору: підсумки моніторингу змісту підручників;
 • інноваційні методики викладання у школі історії Голодомору та інших геноцидів: презентація, обговорення нових методичних розробок;
 • фахова дискусія про сучасні підходи до викладання школярам історії геноцидів та масових народовбивств.

Семінар відбуватиметься онлайн.Реєстрація – за посиланням. Зареєстрованим учасникам видаватиметься електронний сертифікат.

Програма семінару доступна ось тут. Докладніше про семінар читайте за посиланням.

20 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІТЕЙ

В п'ятницю, 20 листопада, ми відзначаємо Всесвітній день дітей і річницю Конвенції ООН про права дитини – міжнародної угоди, яку підписали найбільше країн світу.

Чому Конвенція про права дитини –це важливий документ?

 • Тому що вона закріплює зобов’язання країн захищати інтереси дітей.
 • Тому що кожна дитина заслуговує мати все, що потрібно їй для щасливого життя – житло та сім'ю, вчитися у школі, їсти, мати час на ігри та дозвілля.

Чи може дитина зрозуміти все, що написано в Конвенції?

Не все, але це можемо пояснити їм на прикладах ми, дорослі. Ось за цими посиланнями можна знайти найважливішу інформацію про Конвенцію:

Кiлькiсть переглядiв: 135

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.