Сьогодні в нашій щотижневій добірці найцікавіших новин – про корисні матеріали в межах кампанії "Школо, ми готові", третій модуль курсу про дистанційне та змішане навчання, День захисту освіти від нападів, збірник документів щодо роботи під час карантину та інша корисна інформація.

Починаємо!

"ШКОЛО, МИ ГОТОВІ": КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ОСВІТЯН І БАТЬКІВ

Триває вже другий тиждень нового навчального року, який проходить в умовах карантину.

Щоб допомогти вчителям і директорам шкіл, учням та їхнім батькам адаптуватись до змін і не забувати правила навчання в безпечних умовах, МОН та ЮНІСЕФ розробили корисні матеріали у межах кампанії “Школо, ми готові”.

 • Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання
 • Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків
 • Інформація про особливості навчального року 2020/2021
 • Відповіді на найпоширеніші запитання
 • Матеріали для спеціального уроку, присвяченого правилам безпечного навчання під час карантину

Усе це доступне і регулярно оновлюється за посиланням mon-covid19.info/schools.Також постери і матеріали можна швидко завантажити ось за цим посиланням.

ТРЕТІЙ МОДУЛЬ ОНЛАЙН-КУРСУ: ЯК НАВЧАТИ ТА ОЦІНЮВАТИ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ТА ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ

З'явився у доступі вже третій модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах. Цей модуль – про особливості оцінювання учнів 1-4 класів під час дистанційного і змішаного навчання та підходи до формування компетентностей молодших школярів.

Пройти модуль вже можна за посиланням.

Модуль містить інтерактивні вправи, тестові завдання та корисні матеріали, зокрема – шаблони розкладу занять під час дистанційного та змішаного форматів. Наприкінці модуля учасники пройдуть підсумковий тест.

Онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для педагогів та керівників шкіл і профтехів стартував 25 серпня. Якщо ви хочете пройти курс, але ще не зареєструвались на нього, зробити це можна за посиланням.

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ОСВІТИ ВІД НАПАДІВ

9 вересня Україна разом зі світом вперше відзначила Міжнародний день захисту освіти від нападів.Сьогодні Україні важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти і можливість вчитись. Насамперед це стосується військового конфлікту на Сході України.

Ось кілька фактів про його вплив на освіту:

 • лише протягом І півріччя 2020-го було зафіксовано 10 випадків пошкодження шкіл через військові дії;
 • з 2014 року кількість пошкоджених закладів освіти перевищує 750;
 • безпосередній вплив конфлікту відчувають понад 400 тис дітей – вони проживають та відвідують школи у 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування, в якій є загроза обстрілів та присутній високий рівень мінного забруднення;
 • десятки шкіл розташовані безпосередньо поруч із військовими об’єктами, що наражає їх на небезпеку нападів.

Найближчим часом Україна має впроваджувати положення Декларації про безпеку шкіл, щоб кожен український учень мав змогу навчатися у безпечному освітньому середовищі.

Україна підписала Декларацію 20 листопада 2019 року. Зокрема, документ містить зобов’язання попереджувати напади на заклади освіти,їхнє використання у військових цілях та передбачає збереження безпеки в закладах освіти і захист права на освіту.

Докладніше про Міжнародний день захисту освіти від нападів читайте за посиланням.

У ДОСТУПІ –ЗБІРНИК НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОБОТИ
ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

МОН спільно з МОЗ розробили збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину. Зокрема, він містить акти, якими потрібно керуватись під час роботи у закладах загальної середньої освіти.

Завантажити збірник можна за посиланням.

ЯК ДІЯТИ ВЧИТЕЛЮ, ЯКЩО УЧЕНЬ СТИКАЄТЬСЯ З ОНЛАЙН-РИЗИКАМИ?
ДОПОМОЖЕ ДОВІДНИК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Міністерство та освітній проєкт #stop_sexтинг презентували довідник "Рекомендації щодо онлайн-безпеки для вчителів, психологів та керівників шкіл".

У довіднику – інформація про:

 • розповсюджені онлайн-ризики: секстинг, сексторшен, онлайн-грумінг, кібербулінг;
 • принципи реагування та особливості діалогів з дитиною, яка стала жертвою протиправних дій онлайн;
 • алгоритм дій для педагогів та адміністрації шкіл у ситуаціях онлайн-небезпек.

Довідник допоможе ефективно реагувати та вчасно надавати допомогу у випадках, коли дитина стає жертвою протиправних дій в інтернеті.

Довідник є безкоштовним та доступний за посиланням. Докладніше про видання читайте тут.

100% ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 3-Х КЛАСІВ НУШ –У ОБЛАСТЯХ

4 млн 481 тис 185 підручників для 3-х класів Нової української школи вже розвезено до шкіл країни. Це 100% від загальної кількості книжок, з-поміж яких – 84 назви оригінальних підручників та ще 45 перекладених мовами національних меншин.

Електронні версії підручників для 3-го класу НУШ доступні й у вільному доступі за посиланням.

Підручники для учнів 7-х класів також майже у школах: станом на 8 вересня90% книжок вже було доставлено до обласних книжкових баз.

Докладніше про доставку книжок читайте тут.


Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)

До зв’язку за тиждень!

Кiлькiсть переглядiв: 149

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.