ОНОВЛЕНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

16 жовтня набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і під час використання технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

Ось кілька важливих моментів з нового Положення.

 • Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною.
 • Дистанційне навчання здійснюється у межах робочого часу педагогів.
 • Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень.
 • Обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання.
 • У межах своєї автономії заклад самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання.

Докладніше про зміст нового Положення читайте в цьому матеріалі МОН, а повністю із Положенням можна ознайомитись за цим посиланням.

Також нагадуємо, що в доступі – онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для педагогів і керівників закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Він допоможе освітянам легко організувати дві форми навчання:

 • дистанційну, коли учасники віддалені один від одного і взаємодіють за допомогою сучасних цифрових технологій;
 • змішану, що поєднує дистанційне та очне навчання, тобто передбачає застосування технологій дистанційного навчання на очній формі.

Зареєструватись на курс та пройти його можна за посиланням.

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Міністерство підготувало відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого Урядом 30 вересня.

 • Яким чином буде відбуватись інтеграція предметів? Чи вона є обов’язковою?
 • Чи не призведе інтеграція до звільнення вчителів?
 • Яким чином буде здійснюватись перепідготовка педагогів для викладання інтегрованих курсів?
 • Якбуде відбуватись затвердження авторських програм?
 • Чи заклад сам обиратиме варіант типового навчального плану?

Відповіді на ці та інші актуальні запитання зібраноза посиланням.

Крім того, ви можете надіслати нам свої запитання щодо нового Держстандарту – для цього скористайтесьцим посиланням. Міністерство регулярно оновлюватиме сторінку з запитаннями та відповідями на сайті.

УРОК З НАГОДИ 75-Ї РІЧНИЦІ ООН

Вже за два дні, 24 жовтня, світ відзначатиме 75-у річницю Організації Обʼєднаних Націй.Святкування ювілею ООН надає чудову можливість для того, щоб освітити досягнення організації. А заразом і зміцнити нашу колективну рішучість робити більше для миру й безпеки, сприяти сталому розвитку та дотриманню прав людини.

Запрошуємо вчителів приєднатися до ініціативи “Найбільший урок у світі” й провести заняття на тему “Знаю права і змінюю світ”. Всі матеріали для уроку ви знайдете на платформі EdEraза посиланням.

Урок можна провести в класі, онлайн через відеозвʼязок, або ж надіслати робочий зошит або відео для самостійного опрацювання матеріалу учням.

Дякуємо вчителям, які мали змогу долучитися до ініціативи "Найбільший урок у світі"та вже провели таке заняття.

Нагадуємо, що вчителі, які проведуть урок, можуть отримати сертифікат учасника, розрахований на 2 години.

Також з-поміж усіх учасників проведуть розіграш 75сувенірів від ЮНІСЕФ. Для цього потрібно обовʼязково заповнити форму учасниказа посиланнямдо 19листопада. Результати розіграшу оприлюднять наFacebook-сторінціЮНІСЕФо 14:00 20листопада.

КОШТИ НА ДЕЗІНФЕКЦІЙНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ШКІЛ

Уряд виділив майже 540 млн грн на забезпечення дезінфекційними засобами учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.

Додатково Уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції на розвиток Нової української школи, що сприятиме цільовому спрямуванню коштів на забезпечення шкіл дезінфекційними засобами.

Це допоможе підтримувати безпечні умови навчання під час карантину та проводити санітарні й дезінфекційні заходи задля запобігання поширеннюCOVID-19.

Докладніше читайтеза посиланням.

ДЛЯ ДІТЕЙ З ООП НАВЧАННЯ МОЖЕ БУТИ ПОДОВЖЕНО

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які встановлюють механізм подовження тривалості навчання дітей з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальних потреб.

Так, діти з ООП мають можливість подовжити навчання у школі у разі потреби загалом на два роки. Діти зможуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість їхнього навчання у початковій та базовій школі може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником.

Докладна інформація про новацію –за посиланням.

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ НОВИХ НОРМ ТА
ПОРЯДКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ

Запрошуємо долучитись до обговорення проєкту нових Норм та Порядку організації харчування у школах. Його розроблено Міністерством охорони здоров’я в межах реформування системи шкільного харчування.

Долучитись до громадського обговорення проєкту можназа посиланням. Обговорення триватиме до 29 жовтня. Пропозиції та зауваження приймаєдиректоратгромадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ у письмовому або електронному вигляді за адресами:

 • 01601, Київ, вул. Грушевського, 7,
 • phdpublik@gmail.com.

Нагадаємо, що цьогорічМОН проводило опитування “Задоволеність батьків та учнів шкільним харчуванням”, з результатами якого можна ознайомитисьось тут.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ

Традиційно нагадуємо, що матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – все ще в доступі.

 • Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
 • Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
 • Інформація про особливості навчального року2020/2021.
 • Відповіді на найпоширеніші запитання.
 • Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.

Все це допоможе адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах.

Усі матеріали доступні на сторінціmon-covid19.info/schoolsтаза цим посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 117

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.