ЗАТВЕРДЖЕНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІЦЕЙ

Кабінет Міністрів затвердив Положення про ліцей, яке врегульовує основні засади діяльності ліцеїв як закладів загальної середньої освіти.

У документі йдеться, зокрема, про:

  • початкову та базову середню освіту в ліцеях,
  • утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ліцею,
  • зарахування дітей до ліцеїв,
  • організацію освітнього процесу,
  • класи, міжкласні групи учнів, навчальні кабінети.

Докладно про Положення читайте за посиланням.

РОЗ’ЯСНЕНО ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНЮВАННЯ І ВЕДЕННЯ ЖУРНАЛІВ У 5-Х ПІЛОТНИХ КЛАСАХ НУШ

МОН спільно з Командою підтримки реформ Міністерства роз’яснили особливості оцінювання і ведення журналів у 5-х пілотних класах НУШ.

Так, для учасників пілоту в деталях роз’яснено:

  • особливості оцінювання за власною шкалою або за системою оцінювання, визначеною законодавством,
  • регулювання ведення журналу у 5-х класах,
  • перевірку зошитів як елемент поточного, формувального оцінювання.

Також було роз’яснено окремі питання щодо надбавок педагогам, які беруть участь у пілотуванні НУШ.

Докладно про це читайте за посиланням.

УЧИТЕЛЬ РОКУ –2022: РЕЄСТРАЦІЮ ДЛЯ УЧАСТІ ВІДКРИТО ДО 31 ЖОВТНЯ

Для участі в конкурсі «Учитель року – 2022» з 11 до 31 жовтня відкрито реєстрацію педагогів за посиланням.

Конкурс «Учитель року – 2022» буде проводитися із дотриманням законодавства в частині запобігання поширенню COVID-19 у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства» у два тури:

  • перший: грудень 2021 року – лютий 2022 року;
  • другий: березень – квітень 2022 року.

На учасників конкурсу очікують випробування, що дадуть можливість педагогам продемонструвати свою професійну компетентність, методичну майстерність, мобільність мислення, творчість та новаторство.

Цьогоріч рішенням Кабінету Міністрів збільшено преміальний фонд конкурсу. Переможці отримуватимуть премію в розмірі 65 тис. грн, а лауреати, які посядуть 2 та 3 місця, – премії в розмірі 58,5 тис. грн та 52 тис. грн відповідно. Це вдвічі більше, ніж минулого року.

Докладніше про конкурс можна дізнатися на сайті МОН.

ЮНІСЕФ ЗАПРОШУЄ ШКОЛЯРІВ
ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЄКТУ «МІЙ ТЕЛЕФОННИЙ ДРУГ»

У червні 2020 року, як відповідь на наслідки пандемії COVID-19, Українська Волонтерська Служба та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні започаткували ініціативу «Мій телефонний друг».

Це – проєкт дружньої телефонної підтримки людей, які опинились на самоті. Він висвітлює часто замовчувану проблему самотності та соціального відчуження, з якими найчастіше стикаються люди похилого віку, люди з інвалідністю та одинокі батьки, які звертаються на гарячу лінію проєкту.

Волонтери підтримують зв’язок зі своїми підопічними, зідзвонюючись з ними двічі на тиждень, розвиваючи таким чином власні навички комунікацій та допомагаючи тим, хто цього потребує з будь-якої точки країни.Щоб стати волонтером, потрібно зареєструватись на сайті, пройти короткий навчальний курс та підписати договір волонтера, який сприяє безпеці волонтерів та підопічних.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDc5n.png

«Мій телефонний друг» –зручна і безпечна у час пандемії можливість для школярів зануритись у світ волонтерства та допомагати іншим. Для волонтерів це хороша можливість отримати досвід телефонного волонтерства та перший професійний досвід, розвинути нові навички, розширити коло спілкування і знайти однодумців.

Більше про проєкт читайте тут: befriend.volunteer.country.

Слідкуйте за іншими можливостями Української Волонтерської Служби на сторінках Facebook та Instagram.

КУРС «ПІДПРИЄМНИЦТВО ДЛЯ ШКОЛЯРІВ»

Учні закладів загальної середньої освіти мають можливість пройти курс «Підприємництво для школярів», розроблений Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з компанією «Київстар» і студією онлайн-освіти EdEra.

Курс складається з 6 модулів і 36 серій. Викладені матеріали допоможуть учням усвідомити переваги ведення підприємницької діяльності та сформувати риси й позиції, потрібні людині для успішної самореалізації в сучасному світі.

Модулі доступні за посиланнями:

СХВАЛЕНО КОНСТРУКТОРИ ТЕСТІВ ТА УРОКІВ

За рішенням експертної комісії з розгляду електронних підручників та посібників Інституту модернізації змісту освіти МОН гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі» отримали електронні посібники «Конструктор тестів» та «Конструктор уроків», розроблені ГО «Всеосвіта».

Посібники дають можливість створення необмеженої кількості уроків чи тестів для перевірки учнівських знань, а також доступ до бібліотек існуючих робіт. Електронний посібник «Конструктор тестів», розміщений на платформі «Всеосвіта», є безкоштовним для усіх користувачів, проте потребує реєстрації на платформі.

Більше деталей – ось тут.

НАУКОВИЦІ: СЕРІЯ ВІДЕО ПРО УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК У НАУЦІ

У доступі – серія документальних відео НАУКОВИЦІ про українських жінок у науці від організації INSCIENCE, яка популяризує науку. Відео з серії можна використовувати під час навчання.

Ці відео – про світ науки: від нейробіології до дослідження китів та вивчення внутрішніх хвиль океану, від Києва до Антарктиди. Чотири відеоісторії надихатимуть дівчат обирати наукові спеціальності для навчання та кар’єри.

/Files/images/aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS9kZmQ1NTUzZjdlY2E0OWM2NDcwYTM4YmM0L2ltYWdlcy9iZDhlYTAzNi1mODZkLTY4NWUtMDUxNS0xMGE2MDQ4YzU2OTIucG5n.png

У центрі історії – 15-річна Маша. Вона закохана в науку і саме зараз визначається, ким хоче бути у житті. Маша – провідниця між захопливими історіями чотирьох українських науковиць. Героїні відео:

  • Віра Єфремова, нейробіологиня, вирощує органоїди зі стовбурових клітин,
  • Марина Шквиря, зоологиня, яка вивчає великих хижаків,
  • Катерина Терлецька, математикиня, досліджує внутрішні хвилі океану,
  • Оксана Савенко, морська біологиня, вивчає китів, дельфінів, тюленів.

Якщо ви хочете отримати додаткові матеріали чи запросити науковиць на урок, будь ласка, залиште ваші контакти у формі.

Документальні серії НАУКОВИЦІ доступні онлайн на Youtube. Прем’єра трьох серій вже відбулася, четверта серія буде у відкритому доступі наприкінці тижня.Докладніше про проєкт читайте за посиланням: inscience.io/womeninscience.

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: ВІДБУВСЯ ТРЕТІЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ

Безпечність і якість як основа реформи системи шкільного харчування, особливості публічних закупівель та проєктний підхід до переобладнання закладів освіти. Про це йшлося під час третього регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувся 8 жовтня в Дніпрі за участі Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Виступи спікерів та тематичні дискусії в межах форуму стосувались, зокрема, впровадження та контролю дотримання нових норм харчування, публічних закупівель, проєктного підходу до переобладнання закладів освіти, безпечності та якості як основи реформи системи шкільного харчування.

Переглянути запис форуму можна на Facebook-сторінці МОН. Докладніше прочитати про форум – за цим посиланням.

ВІДБУВСЯ НАЙМАСОВІШИЙ УРОК У ПРЯМОМУ ЕФІРІ

12 жовтня відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії». Його у прямому ефірі подивились школярі та викладачі понад 15 000 класів шкіл з усіх регіонів України.

Під час уроку зіркові гості ділились історіями свого успіху, якого вони досягли, працюючи в Україні. З-поміж гостей були шеф-кухар Євген Клопотенко, олімпійський чемпіон Токіо-2021, народний депутат Жан Беленюк, чемпіонка світу з пара-карате, телеведуча, громадська діячка Уляна Пчолкіна.

Важливо, що відтепер кожен українець має можливість визначити власні здібності та таланти і свідомо зробити вибір, ким працювати, завдяки Всеукраїнському проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» – hryoutest.in.ua.

Запис онлайн-уроку можна переглянути за посиланням. Докладніше читайте тут.

Кiлькiсть переглядiв: 133

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.