ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ШКОЛИ У «ПОМАРАНЧЕВІЙ» ТА «ЧЕРВОНІЙ» ЗОНАХ

«Червона» зона карантину передбачає 100% вакцинацію від COVID-19 педагогічного колективу, «помаранчева» і «жовта» – 80%. Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповіла заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. Якщо необхідного показника немає, школа перейде на дистанційну освіту.Дивіться запис програми та дізнавайтесь деталі за посиланням.

Нагадаємо, з 23 вересня Україна перейшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.

При «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу одного з обов’язкових документів, перелік яких опубліковано тут. Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися дистанційно.

Крім того, при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів.
ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ: ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ

Відбулась церемонія визначення шкіл-переможниць національного конкурсу «Вакциновані й відкриті». Їх було визначено за принципом випадковості у прямому етері.

Отже, школами-переможницями, які виграли суперпризи, стали:

  • Висоцький заклад загальної середньої освіти 1-3 ступенів
  • Спасько-Михайлівський ЗЗСО Новодонецької селищної ради Донецької області
  • Мислятинська ЗОШ 1-3 ступенів Ізяславської міської ради Хмельницької області

Кожна з цих шкіл отримає суперприз – набір з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів.

Запис церемонії визначення шкіл-переможниць конкурсу «Вакциновані й відкриті» дивіться за посиланнями у Facebook та YouTube.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ в Україні спільно з МОН, Міністерством охорони здоров’я та магазином гаджетів та аксесуарів «Цитрус» провели всеукраїнський конкурс серед закладів освіти, які мали змогу виграти цінні подарунки, якщо принаймні 80% колективу повністю вакцинувалися від COVID-19.

ВЧИТЕЛІ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПОЗБАВЛЕНІ ОПЛАТИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ВИКЛАДАННЯ

Вчителі не можуть бути позбавлені оплати праці, так само як вона не може бути скорочена під час дистанційного викладання. На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час спілкування з освітянами, перебуваючи у відрядженні в Маріуполі.

«Питання виплати заробітних плат унормовано в Кодексі законів про працю та Галузевій угоді між МОН і Профспілкою працівників освіти і науки», – підкреслив Міністр.

РОЗВИТОК РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ – ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ

МОН, Міністерство розвитку громад та територій, МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та ГО «Національна асоціація громадського харчування» об'єднали зусилля для сприяння розвитку в Україні безпечного та якісного харчування громадян та збереження високих стандартів харчування в закладах освіти. Відповідний меморандум було підписано під час відкриття оновленого харчоблоку в Маріупольській школі №15.

Меморандум підписано з метою сприяння формуванню в українському суспільстві розуміння цінності здоров’я нації протягом життя, підвищення обізнаності громадян про значення здорового та безпечного харчування для підвищення якості їхнього життя, що є запорукою розвитку регіону, в якому вони проживають, мотивації закладів освіти та територіальних громад до сприйняття змін щодо впровадження нових стандартів харчування, а також розвитку потенціалу організацій, які здійснюють діяльність у цій сфері.

Докладніше про меморандум та реформу шкільного харчування – за посиланням.

РОЗПОЧАТО СЕРІЮ ТРЕНІНГІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ НУШ З ФОРМУВАННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

У межах реалізації національного проєкту «Безпечна країна» МОН спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Міністерством внутрішніх справ розпочато серію тренінгів для вчителів Нової української школи з формування безпечного освітнього середовища.

Перший тренінг відбувся 22 вересня на базі Путрівського опорного закладу освіти (Київська область). Наступні тренінги будуть проводитися протягом року в інших пілотних школах. Тренінг для педагогічних працівників та учнів 5-х класів пілотних шкіл є частиною реформи «Нова українська школа».

Для освітян навчальний курс з домедичної допомоги був проведений відповідно до затвердженої МОЗ Програми підготовки немедичних працівників з видачею відповідних сертифікатів. Для школярів методичне заняття було проведено у ігровій формі з залученням представників патрульної та ювенальної поліції з відпрацюванням основних правил безпеки.

Більше інформації – ось тут.

ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТ SELFIE МАСШТАБУЮТЬ НА ВСЮ СИСТЕМУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Онлайн-інструмент SELFIE планують масштабувати на всю систему загальної середньої та професійної освіти. У кожному регіоні вже визначили координаторів, які будуть організовувати опитування закладів освіти.

Запровадження інструменту SELFIE відбуватиметься в межах створення цифрового освітнього середовища, розвитку цифрових компетентностей та забезпечення сучасного змісту освіти, що є одними з пріоритетів МОН.

Онлайн-інструмент SELFIE дозволяє отримати глибокий аналіз та оцінити наявну ситуацію за кожним з вищеперелічених пріоритетів. На основі аналізу звітів SELFIE можливе подальше стратегічне планування та вдосконалення процесів цифровізації на рівні закладів освіти.

В подальшому масштабуванні SELFIE надважливою буде роль місцевих органів влади та методичних установ, адже саме вони мають стати лідерами в цьому процесі.

Деталі про це – за посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 89

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.