Урок Єднання на тему: «Україна - наш спільний дім»

/Files/images/SAM_5060.JPG Мета: поглибити знання учнів про незалежну Україну та її державні символи, проаналізувати етапи здобуття українським народом державної самостійності; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати і критично оцінювати історичні факти, робити висновки, відстоювати власну позицію; виховувати почуття патріотизму та національної гордості, любов до рідного краю, розуміння своєї причетності до подій, що відбуваються в Україні.

Обладнання: зображення Державних Символів України – Державного Прапора України, Державного Герба України, карта України, музичні записи , вислови

/Files/images/SAM_5067.JPG

Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. (Сенека)

Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не зможе. (Д. Байрон)

Народ мій є!
Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
(В. Симоненко)

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі,ясні води – моя Україна. (В. Сосюра)

Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас
.(Л. Костенко)

Хід заходу

Доброго дня присутні в цьому залі!

Сьогодні ми з вами проводимо урок Єднання «Україна - наш спільний дім»

На нашому зоході присутні: керуючий справами районної ради - Гурічев В. О., методист відділу освіти – Якубцова Р. П. , а також директор Новомиргородської ЗШ І –ІІІ ст.. №3 – Свистунова Т. І.

Звучить пісня Т. Петриненка «Україна»

/Files/images/SAM_5066.JPG

Свій урок ми розпочали чудовою піснею Т. Петриненка, у яку митець уклав свої найкращі почуття, свою синівську любов до рідної землі, до України. Дійсно, Україна – це і наша земля, і наша культура, і наша українська мова. Україна – незалежна суверенна держава. В Україні з давніх-давен живе український народ. У своїй сім’ї він добросердечно прихистив представників інших народів. Пліч-о-пліч з українцями живуть росіяни, поляки, молдовани, греки, євреї, німці та представники інших національностей. Усі вони мирно трудяться на благо спільної Батьківщини. І якої б теми ми не торкнулися – український етнос, українська нація, українська мова, українська культура –ключовою в усіх випадках постає проблема державності. Адже в своїй державі можна розвивати власну культуру, свою рідну мову. Тарас Шевченко писав: «В своїй хаті своя правда і сила, і воля…». Сучасна незалежна Україна є спадкоємицею багатовікового державотворчого досвіду на українській землі.

Як свідчить історія, із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти, серед них – Україна.

Виступ учнів

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай

Рідніше їм своя пустиня,

А ніж земний в чужині рай,

Їм красить все їх рідний край

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини

У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Ми маємо і в нашій історії такі події. Прогорнімо сторінки історії – від найдавніших до новітніх часів.

На нашому славному історичному шляху була могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха. Чому не витримала татаро-монгольського іга Руська держава? Вистояла б вона, якби була монолітною, єдиною! Та річ у тому, що вона розпалась на окремі князівства ще до нашестя татаро-монголів. А удільні князі дбали не про єдність і могутність. держави Руської, вони воювали між собою за землі, за владу.

В історії нашого народу є багато героїчних сторінок , та найцікавіша – це історія запорізького козацтва. Козацький рух в Україні був однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби народу за політичну і державну незалежність. У тому , що ми , українці, сьогодні є народом, нацією, провідна роль належить козацтву, яке із століття в століття було єдиним і могутнім форпостом, що пильно стояв на сторожі свободи, гідності і честі України. При слові козак перед нами постають Байда, П. Сагайдачний, гетьман Богдан, грізний отаман І. Сірко.

Проглянемо сторінку з історії доби козацької. Якби всі полки пішли за гетьманом Іваном Мазепою, визволив би він Україну від московського поневолення. Проте зрадники допомогли ворогам і перемогли московити. Руїнами, кров'ю й пожежами, палями й шибеницями вибивали дух українства.

Для чого ми згадуємо про це сьогодні? Щоб осудити зрадників чи тих, які стояли осторонь, дбаючи про себе в той час, як треба було одностайно стати на захист волі Вітчизни? Ні. Історію потрібно знати й не повторювати помилок предків.

У 1917–1918 роках, уперше після кількох століть поневолення, українська нація створила власну державу, відбулося об’єднання навколо української державницької ідеї. Слід згадати, що в той період відбулася дуже важлива для України подія – 22 січня 1919 року Директорією УНР був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки із Західноукраїнською Народною Республікою в одну Соборну Українську державу. Не випадково саме 22 січня 1990 року між Києвом і Львовом утворився символічний живий ланцюг єднання - як символ відродження української державницької ідеї.

Після поразки національно-визвольних і державницьких змагань 1917-1920 років українські патріотичні сили продовжували боротьбу за відновлення державності. Варто згадати розвиток дисидентського руху в Україні в 60-80 роках ХХ століття. Зерна, кинуті свого часу, дали сходи.

24 серпня 1991 року весь світ дізнався про створення нової держави – суверенної України, що обрала для себе демократію за основу політичної системи. А 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі понад 90 % громадян віддали свої голоси за незалежну Українську державу. . Безумовно, 1991 рік навічно увійшов золотою сторінкою в історію нашої країни, започаткував нову епоху в житті українського народу, закріпив його вікові прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Звучить пісня « Україночка мала» у виконанні учнів 6А класу Поліщук Н, Копіна О..

Кожна держава світу обов’язково має свої символи. Україна – не виняток. Державні символи України – Герб, Прапор, Гімн. Герб нашої держави – тризуб – має глибокі історичні корені, належить до часів князювання в Києві Володимира Великого . Він символізує ту ж трійцю життєтворчих енергій, що і хрест, – Мудрість, Знання і Любов, які виходять з одного джерела. Ми можемо пишатися нашим Гербом як символом загальнолюдських цінностей, що мають історичні корені

2 вересня 1991 року над будинком Верховної Ради України було піднято синьо-жовтий прапор – символ незалежності та суверенітету нашої держави. А 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним прапором синьо-жовте полотнище. Синій колір символізує чисте небо, мир; жовтий – достаток і працелюбність. Прапор є офіційною емблемою, символом суверенітету України. Тому 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України Указом Президента України було встановлено відзначати щорічно 23 серпня День Державного прапора України.

Гімн України – це головна пісня, яка виконується на всіх урочистих подіях. У його основу покладено мелодію пісні композитора ХІХ століття Михайла Вербицького на слова Павла Чубинського « Ще не вмерла України…»

Двадцять два роки ми живемо в незалежній Україні й повинні гордитися тим, що маємо свою державу, мову, землю, традиції і символи Нам треба утвердити Україну як високорозвинену, незалежну європейську державу. Український народ знайде в собі сили і волю, щоб подолати всі труднощі, розумно синтезувати найкращі національні надбання та світовий досвід на шляху розбудови своєї держави. Україна - наша земля, наша держава, і господарями в ній є ми! Нехай безсмертний героїзм предків скріплює нашу національну волю й наснагу на ниві розбудови й утвердження української держави. Де б ти не був, із ким би ти не зустрічався, що б не робив – пам’ятай, що ти вільний громадянин вільної країни. У єдності переможемо і передамо в руки прийдешніх поколінь горду, вільну і багату Україну./Files/images/SAM_5070.JPG

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і домівки…

Є країни великі й малі.

Та найкраща завжди – Батьківщина!

Ніхто не зупинить історії хід –

Будує свій дім Україна.

І стверджує нині і захід і схід,

Що ми є велика родина.

У нас є все для того, щоб побудувати могутню незалежну державу. Адже де ще є такі родючі чорноземи, надзвичайно сприятливий клімат, працьовиті люди, інтелектуальний потенціал! І тільки від нас залежить, чи скористаємось ми вповні цим історичним шансом. Від підростаючого покоління теж багато залежить. Будьте ж патріотами своєї Вітчизни. Любіть і шануйте свою Україну! Не забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю, національну гідність. Запам’ятайте вислів Максима Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».

Танець « Як у нас на Україні» у виконанні танцювального колективу «Дивограй»

Слово надається запрошеним

Учні виконують Гімн України

Кiлькiсть переглядiв: 845

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.